„Hodně jsem si toho v životě vytrpěla. S předchozím manželem to byla naprostá hrůza, ke konci našeho vztahu už jsme na sebe jen sprostě řvali. Takže když se v mém životě objevil Roman, byla jsem u vytržení. Choval se ke mně jako pravý gentleman, což jsem do té doby od mužů neznala. Jiskra přeskočila okamžitě a láska na sebe nenechala dlouho čekat,“ popisuje pětačtyřicetiletá Monika začátky vztahu s Romanem.
5ed76d79c8d77obrazek.png
Foto: Shutterstock

Jako v pohádce

Příjemným bonusem pro ni bylo, že její přítel rozhodně neměl hluboko do kapsy, právě naopak. Luxusní romantické večeře nebo drahé dovolené mu nedělaly problém. Monice dokonce pomohl se splněním jejího snu, což byl vlastní kosmetický salón.

„Jsem vyučená kadeřnice, ale vždycky jsem pracovala pod někým. Postupně jsem si rozšířila působnost i na kosmetické služby. Vždycky jsem toužila po vlastním provozu, ale chyběl mi kapitál do začátku. Nechtěla jsem Romana využívat, ale on sám do mě dlouho hučel, že na to peníze má a moje radost je i jeho radost. Navíc podnikal v realitách, a tak mi snadno sehnal levný pronájem,“ vzpomíná Monika. Jejímu snu už tak nic nestálo v cestě.

„Nikdy jsem přesně nevěděla, co Romana živí. Přišlo mi, že dělá tak nějak všechno. Nejen reality, ale i další různé kšefty. Moc jsem po tom nepátrala. Měl hodně schůzek a na našem maloměstě si ho všichni předcházeli. Byla jsem pyšná, že mám váženého partnera, který se umí otáčet, nic pro něj není problém a všechno zařídí,“ svěřuje se žena.  

Policejní zásah

Roman s Monikou se na konci loňského roku zasnoubili, a na konci letošního února plánovali svatbu na jednom z tropických ostrovů. Ve chvíli, kdy finišovali přípravy a chystali se na svůj velký den, ovšem přišla rána. A to týden před svatbou.
5ed76d9f05a30obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Jednoho večera k nám vtrhla policejní jednotka a Romana si s sebou odvedla. Byl to hrozný zážitek, všude křik. Vůbec jsem nevěděla, co se děje a co to má znamenat. Potom se ukázalo, že Roman je podezřelý z rozsáhlých podvodů, do kterých mělo být zapojeno asi sto dalších lidí. Svatbu jsme tedy nestihli a Romana vzali do vazby,“ říká Monika.

Pomluvy na maloměstě

V ní strávil dlouhé tři měsíce, a i když už je nyní vyšetřován na svobodě, nevypadá to s ním vůbec dobře. Je téměř jisté, že si pár let ve vězení odsedí, z čehož je jeho přítelkyně samozřejmě zoufalá.

„Tři měsíce jsem ho neviděla, když vyšel z vazby, ani jsem ho nepoznala. Zhubnul snad třicet kilo a ze sebevědomého muže je uzlíček nervů. Tvrdí, že je nevinný, že to na něj někdo ušil, a já mu věřím. Pořád ho miluju, ale nedokážu si představit, jak to bude, že na něj budu na svobodě čekat několik let. Na našem maloměstě navíc už všichni vědí, co se stalo. Když jdu nakoupit do krámu, všichni si na mě ukazují a občas mi někdo přijde říct, že jsme si neměli vyskakovat, chovali jsme se jako honorace a teď to máme. Celé město jako by najednou otočilo. Z váženého obyvatele je pro všechny póvl a já se vezu s ním. Skončila jsem na antidepresivech a přemýšlím o stěhování. Jen se nechci vzdalovat od rodiny, dceři totiž často pomáhám s hlídáním vnoučka,“ uzavírá Monika.

Čtěte také: 

Reklama