Kdysi jsem bojovala s úpornou vyrážkou na obličeji. Navštívila jsem kdejakého kožaře, ale nikdo mi nepomohl. U pusy se mi červenal šupinatý flek o velikosti pětikoruny a nebylo síly ani chemikálie, která by ho zahnala na ústup. Když jsem si tak stěžovala po známých, kdosi, už ani nevím přesně kdo, se zeptal. „A zkoušela jsi léčitele?“ „Nezkoušela“, zablýsklo mi v očích, protože léčitel znamenala nová naděje, že se své ozdoby zbavím. Hned jsem od dotyčného vyfasovala kontakt na zaručeně geniální léčitelku, která přiložením svých rukou nad postižené místo, „vytáhne“ z těla problém a člověk je zdráv jako rybička. Zavolala jsem, domluvila se a v určený den nastoupila před léčitelku.

Byla to příjemná starší paní, chvíli se mnou prohovořila moje potíže, mrkla na vyrážku a pak mě vyzvala, abych si lehla. Následně mi nad obličej přiložila své ruce, zavřela oči a začala se soustředit.

Musím uznat, že mi po pár minutách obličej pálil jako opařený, cukalo mi v oku a měla jsem pocit, jako by se mi tváře nafukovaly. Její ruce určitě neobvyklé schopnosti měly – o tom nehodlám diskutovat. Když jsem odcházela, položila jsem na stůl 500 korun a dostala slib, že do několika dnů mi ona skvrna na kráse zmizí.  

Za několik dnů skutečně došlo k radikální změně. Vyrážka se zapálila, zvětšila a začala bolet. A aby se necítila tak sama a opuštěná, další flek se mi vyrazil o pár centimetrů dál.

Zkrátím to, nakonec mi od mého stigmatu pomohla regulérní kožařka s pomocí mastí, vodiček a kortikoidů.


Prosím vás, na anotačním obrázku Simona opravdu nezachytila onu vyrážku a svůj obličej. Je to drbající se tuleň. :))))

Pomohl vám léčitel, nebo máte zkušenost jako kolegyně Simona? Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama