633c32eff1dd6obrazek.pngFoto: Shutterstock

Hydratační okurková maska

Zkuste tuto jednoduchou masku pro celkovou hydrataci pleti.  Pleť je po masce okamžitě vláčná, jemná a tzv. „napapaná“. Okurka je známou složkou kosmetických produktů díky svému složení bohatému na minerály a vodu. Pleť dokáže rozjasnit a zmírnit záněty, jako je právě akné. Aloe vera má spoustu blahodárných účinků a působí antibakteriálně a antisepticky. Poslední složkou je levandulový olej, který je na akné ideální díky svým hojícím účinkům. Maska je vhodná i pro pleť bez akné, stačí vynechat levandulový olej.

Ingredience:
3 cm okurky (cca)
1 ČL aloe vera
levandulový olej

Postup:
Rozmixujte okurku, k její šťávě přidejte lžičku gelu aloe vera a několik kapek levandulového oleje. Vše rozmíchejte a aplikujte na dobře vyčištěnou pleť. Nechte působit 15 min, následně pleť opláchněte a těšte se z jejího krásného vzhledu.

Léčivá maska z droždí

Tato jednoduchá a účinná domácí maska se skládá pouze ze dvou ingrediencí – z droždí a zakysané smetany. Droždí obsahuje velké množství vitamínu B, který pokožku pomáhá léčit od projevů akné a redukuje kožní maz. Zakysaná smetana obsahuje kyselinu mléčnou, která pleť prosvětlí a díky masce bude působit zdravěji. Doporučujeme masku používat klidně i několikrát týdně, ale o samotě – nevoní zrovna vábně.

Ingredience:
celé droždí
1 PL zakysané smetany

Postup:
Rozdrobte droždí v trošce vody, aby se celé rozpustilo a následně k němu do misky přidejte větší polévkovou lžíci zakysané smetany. Dobře promíchejte a aplikujte na dobře vyčištěnou pleť. Nechte působit 30 min, dokud maska nezaschne a pak ji opláchněte.

Detoxikační maska s aktivním uhlím

Tato detoxikační maska je ideální pro rozjasnění pleti a zesvětlení flíčků po akné, ale i pro jeho akutní projevy. Aktivní uhlí díky své absorpční schopnosti na sebe dokáže navázat nečistoty z pleti, a navíc zredukovat kožní maz. Bílý jíl je pro domácí pleťové masky velmi oblíbený, protože je dostatečně účinný k hojení akné a celkovému zmatnění pleti, ale zároveň je vhodný i pro citlivou pleť a je hypoalergenní. Holandské kakao obsahuje spoustu vitamínů a zdravých tuků, které pleť vyživí.

Ingredience:
2 tabletky aktivního uhlí
1 ČL aloe vera
1 ČL bílého jílu
2 ČL holandského kakaa
levandulový olej

Postup:
V hmoždíři rozmělněte 2 tabletky aktivního uhlí na jemný prášek a přidejte do misky společně s bílým jílem, holandským kakaem a gelem z aloe vera. Přidejte pár kapek levandulového oleje a vše promíchejte. Konzistenci upravte troškou vody, aby se vám maska dobře aplikovala. Nanášejte ji na vyčištěnou pleť a nechte působit cca 20 min, dokud nezaschne. Následně masku omyjte a pleť namažte oblíbeným krémem.

Zdroj: autorka článku, wikipedie.cz, Instagram @lenacoufalova

Reklama