Před rokem touto dobou jsme Vás informovali o vybudování trasy pro cykloturisty z Mělníka do Kralup nad Vltavou (ZDE). Tentokrát máme tu čest Vám sdělit zprávu ještě radostnější, tři subjekty - Klub českých turistů, Krajský úřad Středočeského kraje a Unilever ve spolupráci započaté minulý rok pokračovaly a zaměřily se v letošním roce na úsek z Kralup až ku Praze.

 

Již letos si cyklisté mohou všimnout nového cyklistického značení a nechat spočinout svá znavená těla na třech nových odpočívadlech s externími mapami oblasti. Pro ty z Vás, kteří si znamenají každý ujetý kilometr, tedy účastní se například dvou dlouhodobých projektů organizovaných Klubem českých turistů - Přeboru ČR a České cykloligy, je důležitá informace, že úsek mezi Kralupy a Prahou je součástí transevropské cyklotrasy EuroVelo.

 

 

 

 

Kde se tedy můžete zastavit na trase Kralupy nad Vltavou – Praha? První zastávka Vás čeká ve Chvatěrubech, druhá v obci Klecánky – přívoz a třetí v místě zvaném přívoz Na dole u Libčic. Na této trase je třeba zrekonstruovat a zabezpečit asi pětikilometrový úsek Řež – Máslovice. Výše rekonstrukce této povltavské stezky je odhadována na 62 milionů Kč. Kromě nového povrchu bude úsek též vybaven opěrnými zdmi a bezpečnostním zábradlím (koupající se cyklista i s kolem není asi to pravé ořechové :-) )

Na obrázku je odpočívadlo ve Chvatěrubech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud rádi jezdíte na kole po cyklotrasách a cyklostezkách ve Středočeském kraji, pak vězte, že  kraj vypracoval Návrh páteřních cyklostezek, které navazují na klíčové cyklostezky hlavního města Prahy, okolních krajů ČR i mezinárodní evropské trasy. Do konce roku bude ve Středočeském kraji realizováno celkem 22 km cyklostezek a příští rok by se měla mimo jiné realizovat cyklostezka Českých králů u Berouna (Srbsko – Karlštejn a Beroun – Nižbor). Více o cyklotrasách a cyklostezkách na www.kr-stredocesky.cz

 

 

 

  

  Takto vypadá odpočívadlo v Klecánkách.

 

 

***

 

Soutěž pro čtenářky Ženy-in!

 

Krajský úřad Středočeského kraje věnoval do soutěže pro naše čtenářky cyklomapy!

 

Otázka zní: Na jaké trase byla letos vystavěna tři odpočívadla pro cykloturisty?
Správné odpovědi vkládejte do 22. 6. 2006 do 10:00 na TUTO STRÁNKU.
Ze správných odpovědí vylosujeme dvě výherkyně!