Lenka je úspěšná manažerka v jedné PR společnosti. Jejich pracovní kolektiv je už několik let stálý, ale před pár měsíci nastoupila nová kolegyně jako záskok za kolegyni na mateřské.

„Když Magda nastoupila, působila jako moc milá holka, která mezi nás rychle zapadne. A taky se tak stalo, vlastně jsme okamžitě zjistily, jak jsme si podobné a kolik toho máme společného. Byla jsem až překvapená a pomalu se z nás stávaly kamarádky, i když jsme si stále držely pracovní odstup,” popisuje Lenka.

63b2b346c5dd3obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Magda jednoho dne pozvala Lenku na kafe, a tak šly na první schůzku mimo práci. Bylo to fajn, dozvěděly se o sobě další věci a vypadalo to, že z toho bude opravdové přátelství.

„Pak jsem si začala všímat takových maličkostí. Magda si koupila úplně stejné boty jako já. Což samozřejmě nevadí, protože mi nikdo nedává právo k tomu, abych je mohla mít jen já. Jenže když spolu pracujete a vídáte se každý den, je to trochu divné, když máte na sobě to stejné. Ale přešla jsem to. Kolegové si začali všímat, že začínáme nosit stejné oblečení. Viděla jsem sice jistou podobu v barvách, ale nepřiznávala jsem si to,” říká Lenka.

Mezi kolegy se začalo šuškat, že spolu snad něco mají. Začaly spolu totiž chodit snad úplně všude, i na záchod a bylo to celé podezřelé.

„Všímala jsem si divných pohledů ostatních, a proto jsem zbystřila, Magdě jsem řekla, že chci jít sama na oběd, sama na záchod a nepotřebuju její doprovod. Řekla jsem to trochu ostřeji, aby to bylo jasné. Ona byla v pohodě a myslela jsem si, že to pochopila, jenže pár dní později přišla se stejným diářem, stejnou kabelkou a oznámila stejnou destinaci, na kterou poletí na dovolenou. Dokonce začala měnit názory podle toho, co si myslím já. A ne, nejsem paranoidní, moji spolupracovníci si všimli toho stejného,” horlivě popisuje Lenka.

„Začala jsem se Magdě vyhýbat, a když jí to nepřišlo divné, rozhodla jsem se s ní promluvit. Opatrně jsem jí vyjádřila svůj problém, ona všechno popřela a odešla. Ale vůbec se neurazila a dělá, že nic. No, teď nějak nevím, co s tím mám dělat. Ale kamarádky určitě nebudeme, tohle mi leze na nervy,” zakončuje vyprávění Lenka.

Zdroj: respondentka Lenka

Čtěte také: