Nádherné fotografie lilií nám poslala čtenářka Datura. Lilie jsou její závislostí vedle kafe. Nádhera, opravdu.

Myslím, milá Daturo, že lilie jsou mnohem krásnější než oblečení! Děkuju za příspěvek i fotky.


Dobrý den,

nevím, co už se považuje za závislost. Že si dám jedno kafe dopoledne a druhé odpoledne, to bude asi normální, ale dvě své závislosti jsem měla. Té první jsem se lehce zbavila v momentě, kdy mi začala přerůstat přes hlavu, tu druhou si záměrně pěstuju pořád.

lili

Asi to bylo tím, že za totáče se nedalo takřka nic kloudného koupit na sebe. Když mi pak manžel odněkud přinesl německý barevný a hodně tlustý katalog dámského oblečení, byla jsem jak u vytržení. Po sametu už to bylo jiné. Plno obchodních domů se zásilkovým prodejem a s barevnými katalogy. A tehdy vznikla moje první závislost. Snad z každého katalogu jsem si něco objednala. Skříň se plnila a já měla bezva pocit, že si můžu cokoliv z katalogu vybrat a koupit. Ale, když už začala skříň praskat a já zjistila, že plno věcí si ani jednou na sebe nevezmu, začala jsem to řešit. Nejdřív tak, že jsem vyplnila objednávku a nechala ji 14 dní ležet. Tahle doba stačila na to, abych si nákup rozmyslela a objednávku hodila do koše. Za druhé jsem zrušila dodávku všech katalogů s oblečením a za třetí jsem všechny hadříky hodila na Aukro, Bazary, charitu, kontejner a je po závislosti. Dnes mám ve skříni jen aktuální oděvy, něco nového si koupím jen vyjímečně a spíš v kamenném obchodě, kde se vidím a vezmu sebou i dceru, která to kriticky zhodnotí.

lili

Druhou závislost si ale pěstuju a to doslova. Jsou to lilie. Mám jich plnou zahradu a je to jako dřív u oblečení. Z každého katalogu lilií si musím nějakou mimořádnou krásku objednat. Na zahradě to řeším tak, že postupně ruším trávník /už mi ho moc nezbývá/.

lili

Tuhle závislost si určitě ponechám, přináší mi radost a krásu do života a o to tady jde.

Zdraví Datura

lili

lili

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Podělte se s námi o vaše závislosti! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE. Příspěvky posílejte dnes 21. 2. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ZÁVISLOSTI

kafe

Reklama