Káva je svou historií velice zajímavá a pro náš labužnický svět ji prý objevily kozy, které po jejím požití vykazovaly nebývalé množství energie! Káva je ovšem i jedním z magických atributů esoterického světa. V dnešní době všech možných kapslí, sušených směsí a různých náhražek ovšem její magická podstata pomalu mizí...
5adf0671e20aeobrazek.jpg

Podle spisů o způsobech věštění se říká, že tato činnost se ještě často používá na Balkáně a vůbec v zemích, kde se vaří hodně klasické kávy. Například v Bulharsku, kde člověk vypije deset až patnáct(!) šálků této úžasné tekutiny denně, bývalo ještě před pár lety zvykem obrátit hrneček s lógrem a podívat se, co zajímavého pro nás osud chystá. Je však pravdou, že pokud jste měli potřebu dozvědět se tímto způsobem něco opravdu významného, doporučuje se navštívit mága či věštce. Z kávové sedliny lze vyčíst proroctví celkem snadno. Tázající vypije po turecku připravenou kávu, a když je šálek bez tekutiny, obrátí se na talířek. Po uplynutí deseti minut se hrneček sundá z odkapané sedliny, která vytvoří často podivné tvary a výjevy, v kterých se pak hledají magické obrazy.

  • Vytvoří-li kávový lógr malé tečky, předpokládá se, že jde o peníze.
  • Dlouhé čáry symbolizují koleje, a tedy daleké či důležité cesty.
  • Malé bílé místo uprostřed zbytku kávy se vykládá jako dopis.
  • Zůstane-li jedna strana šálku úplně prázdná a najdeme-li v ní malinkou černou tečku, vykládá se tento jev jako návštěva nebo důležitá zpráva z ciziny.
  • Nachází-li se tato tečka vpravo, přijde z východu.
  • Malé hvězdy jsou šťastným znamením!
  • Hvězdy spojené se symbolem peněz jsou zisk.
  • Kříže a kruhy, které káva vytvoří, bývají chápány jako upozornění.

Z kávové sedliny učenci dokázali věštit i novoroční předpověď na celý rok.

Tam je ovšem postup jiný, vypil-li tazatel kávu, otáčí chvíli hrnečkem, aby se hmota rozdělila po celé vnitřní ploše. Poté se šálek otočí opět dnem vzhůru, také na deset minut. Ze sedliny se poté věští tak, že si ji tazatel představuje rozdělenou na čtyři díly. První se týká následujícího jara, druhý ukazuje léto, třetí předkládá podzim a čtvrtý prozrauje osud zimy.

Různé esoterické prameny pak dokládají, že dobří věštci dovedou z kávové sedliny vyčíst a vyložit celé obrazy a popisují detaily krajiny i osoby. Takových vyvolenců však nikdy nebývalo mnoho, káva se svou magickou schopností předávat důležitá poselství je zřejmě vybíravá komodita a ty, kterým vyjeví svá tajemství, si pečlivě vybírá...

Přečtěte si u nás také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit