„Vždy jsem byla přesvědčená o tom, že Eva, moje nejlepší kamarádka, je sebevědomá, samostatná bytost s vlastním rozumem a životem. Dnes mi ale připomíná spíše bezduchou loutku, kterou vodí její přítel,“ kroutí hlavou Iveta a hned vysvětluje, proč.

Vadí jí, že Eva veškerý svůj volný čas věnuje výhradně randění. „Chápu, že chce být s Radimem co nejvíc. Na začátku vztahu to tak bývá. Jenže tohle je na můj vkus už hodně za hranou. Oni spolu tráví každý den, celý den, když nepočítám pracovní dobu. A jelikož oba dělají ve stejném podniku, končí v tentýž čas. Rovnou pak mají vymyšlený společný program. Jsou zkrátka jako siamská dvojčata, nedají bez sebe ani ránu,“ popisuje nynější program své nejlepší kamarádky, která si na ni nenajde už ani chvíli.
5a7d70ee32ac0obrazek.png

„Dřív jsme dělaly většinu věcí společně. Chodily do posilovny, na víno, do kina, prostě takové ty normální holčičí aktivity. Chápu, že teď už to tak být nemůže, když má kluka. Jenže aby se na mě vykašlala úplně? Vždyť ona zazdí každé moje pozvání! Za ty dva měsíce, co s ním chodí, mi věnovala jediné odpoledne. A to jen proto, že on musel na služební cestu, jinak by to bylo bez šance. Jsem přesvědčená, že na vině je on. Vždyť co je to za chlapa, který nemá své vlastní zájmy?“ zlobí se Iveta.

Jedinou alternativu, kterou Eva Ivetě nabízí, jsou společné aktivity. „Ano, skutečně po mně chce, abych jim chodila křenit. Jak mi tohle může nabídnout, copak nemyslí? Jak bychom si asi povídaly o holčičích věcech před ním? To je na hlavu,“ krčí rameny Iveta s tím, že své marné pokusy o společně strávený čas pomalu ale jistě vzdává.

„Odmítám čekat druhá v pořadí, až se jeden druhého nabaží. Jestli vůbec někdy. Ta holka, na které mi záleželo, a kterou jsem měla tak ráda, prostě zmizela. Stala se z ní puťka chorobně závislá na svém příteli. Zřejmě je na čase najít si novou kamarádku. Jen kdyby to bylo tak lehké!“ přemítá Iveta.

Čtěte také:

Uložit

Reklama