Tak jsem se v sobotu pustila do velkého úklidu. Teda, ne že bych to přeháněla - uklízela jsem docela nedávno, ale nějak jsem přišla na to, že když venku svítí sluníčko, tak bych mohla vyprat všelijaké ty závěsy, ozdoby a parádičky, co nám visí na předsíni a jejichž hlavním účelem je sesbírat prach z celého širokého okolí. Mimo jiné jsem neuváženě sundala a namočila sovu, která visí přímo vedle zrcadla a kromě toho, že visí, taky ještě schovává ošklivý flek na zdi. A hned nato se ozval telefon. No ovšem - příbuzná z Prahy. Něco na způsob tety Kateřiny...flek by nepřežila, protože ona má všude čisto (bodejť ne, když všechen čas tráví ježděním po příbuzných), a tak mi nezbylo, než improvizovat.

Od Velikonoc jsem našla ještě asi třičtvrtě metru jutové mašle, čtyři centimetry široké, nějaký ten TwistArt a zvenku jsem si donesla větvičku. Oloupala jsem kůru a větvičku nechala oschnout.

Pak jsem se věnovala jutové mašli. Abych z ní mohla uplést copánek, bylo nutné ji zúžit. Vytáhla jsem z ní - dokud byla vcelku - tři dlouhé nitě. S jejich pomocí jsem mašli sešila přibližně na poloviční šířku, a pak ji rozstřihla na třetiny. Nahoře jsem je sešila k sobě a spletla do plochého copánku.

TwistArtové růžičky pomohly dozdobit spodek copu. Připevnila jsem je jednoduše - provlékla jsem je jutou a zelený zbytek stonku jsem roztáhla do podoby lístečků, které jsem otočila zpátky nahoru - mezi květy. Potom jsem jenom naměřila délku copu a našila větvičku zbývající jutovou nití.

Tak a ozdoba je na světě! A návštěva může přijít...a najde akorát mokrou sovu v umývadle:-)))