Máte také ráda "sekáče"? Tak si nenechte ujít příspěvek od čtenářky Reanty P, za který děkujeme.

Hezký den, redakce, jak to tady čtu, musím přispět svou čerstvou troškou do mlýna.

Z jakéhosi úchylného důvodu mám celkem ráda sekáče.  V rámci mých skromných časových možností je mám "obšlehnuté" a rozdělené do kategorie TOP, Ujde, a Nouze.Tyto kategorie tvoří nejen kvalita zboží, ale také prodavačky.

Prodavačky v sekáčích mají dvojí druh zákazníků. Obyčejní průchozí, příchozí a odchozí, se kterými prohodí pár slov, ale jinak patří do kategorie první.

A zákaznice dobré, jimž je dobré občas strčit něco pod pult nebo udělat nějakou nadstandartní službičku (třeba půjčit vyzkoušet domů)

Patříte-li do kategorie třetí, patrně to svědčí o docela dobrých vzájemných vztazích. Sympatie tedy netřeba řešit.

Shodneme se jistě, že nemáme rádi prodavačky typu Vlezlice Podbízivé. Jeden takový sekáč je v mém okolí a když tam jdu tak dvakrát či třikrát za sebou, obyčejně mám od ní tak na půl roku či na rok pokoj.

"Jé, vy jste tady dlouho nebyla, a nezhubla jste?"

No nevím, nezhubla, naopak, pravda, tři kila se asi v zimní bundě ztratí, nicméně mám už delší dobu pocit, že to ta dobrá žena povídá všem v rámci vlichotky. Jenže ona se poptá, co sháníme, slovíčko "podívám se jenom" nějak nerespektuje a začne nabízet.  Novinky, starší šunty, to, co je přesně pro váš typ a nejhorší jsou věci "které se teď hodně prodávají..." Navíc nemá cenovky, ceny dělá od oka a podle druhu zákaznice či jak, do tohoto jsem nepronikla... No prostě když mám odejít s prázdnou, musím se vyzbrojit trpělivostí, neústupností a pak odcházím s pocitem sobce sobeckýho a navíc nevycválanýho a vybíravýho, co neví, co roupama...

A včera jsem shodou náhod byla v sekáči zvláštním.  Novém, hezkém, jednoznačně TOP. Voňavé zboží z butiků, outlet, prvotřídní výběrový sekáč. A prvotřídní i prodavačka. Strávila jsem tam asi půl hodiny, přičemž jsem se dozvěděla  postupně částečně chtěně, částečně odposlechnuto s jinou zákaznicí třetího typu, pravidla parádní sekáčové prodavačky.

- zboží přebírám, pořád je nové, staré a neprodejné posílám zpátky

- zákaznicím neradím, nevyndávám zboží, když chtějí něco a nevědí co, každý má jiný vkus a oni si pak báby myslej, že jim něco vnucuju

- můžete klidně odejít s prázdnou, takových je plno, aby jim to nebylo blbý, něco si koupí a druhej den to vrací, že jim to nesedí

- všechno si zkoušejte, zkoušejte, ono to vypadá jinak, než na ramínku, co na tom, že je to za pár korun a "nadomasetotřebahodí"

- oblečení musí na první pohled sedět, jak se na sebe kouknete do zrcadla a nezajiskří to - nekupujte to!

 A perlička na závěr, sedmý smysl žen:

- některý ženský mají čuch, neomylně si koupí několik kousků přesně toho, co já bych si vzala taky hned, a co jsem dala na krám dneska ráno.

 Zdravím a hodně podobných prodavaček přeji! RenataP

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá RenatoP, vy to teda máte zmáknuté :-)

 

Reklama