Nejedná se o kuriózní případ špionáže. Britský kartograf Malcolm Murdoch se v penzi konečně rozhodl uskutečnit svůj sen a stal se transsexuální gejšou. Nyní se jmenuje Mary Murdochová.
Teď už slečna Mary Murdochová – sedmdesátiletý bývalý zaměstnanec britského ministerstva obrany – přesvědčila kyotské úřady pro turismus, aby jí povolili nosit kimono, tradiční líčení a černou paruku jako správné gejše.

Malcolm, dnes už Mary, sice měří 180 cm a váží 95 kg, ale podstupuje hormonální léčbu a připravuje se na operaci na změnu pohlaví.

 

„Celý život jsem toužila po tom, oblékat se jako gejša. Miluji japonskou kulturu i oděvy a nosit kimono je to, na co jsem se těšila nejvíc,“ řekla novopečená Mary reportérům Daily Telegraph.

Slečna Murdochová přiznala, že se napřed v tradičním japonském oděvu nesměla v Zemi vycházejícího slunce nechat fotografovat. To smějí jen ženy – a u Mary existovaly jisté pochybnosti.

„Pak jsem ale hostitelům řekla, že mám v pasu ženské jméno, a ukázala jsem jim, že díky hormonální léčbě už mám i prsa. Pak už byli mnohem přívětivější a pravidla pro turisty přizpůsobili mému případu,“ dodala Mary.

V roce 1994 odešel ještě Malcolm Murdoch na penzi z britského ministerstva obrany, kde pracoval jako manažer. Ženské hormony začal brát v roce 2004. A teď, už jako Mary, čeká na operaci na změnu pohlaví, která bude stát v přepočtu 360 tisíc korun.
Reklama