Velkou trpělivost měla čtenářka Milča se svým ex-manželem, který jí sice stále vstupuje do života, ale již ne v roli partnera.


Vrátit se k bývalému manželovi bych nikdy nechtěla. Nerada bych zažila dobu, kdy mě zbil i tak, že mě odvážela 155. Když neměl vypito, tak byl hodný pomohl mě s dětmi, sliboval, že už nikdy mě neuhodí. Jenže jak si vypil byl z něho jiný člověk-tyran. Stále jsem ho omlouvala, že fakt za to nemůže, že za to může alkohol. Jenže on mohl za to, že chodil pít. Mohl trávit s námi volné chvíle. Naše procházky, když už s námi na procházku šel, končily před hospodou, dál jsem s dětmi chodila sama. Jenže i těch bylo málo. Většinou nepřišel z práce, až když zavřeli hospodu. Nechci vracet vzpomínky, těch 8 let našeho společného života, se mě zdála věčnost. Po rozvodu jsem bydlela u tchyně se třemi malými dětmi. V bytě s bývalým to nešlo, stále mě ubližoval a on se vystěhovat nechtěl. Bývalá tchyně nás vzala pod střechu, ale byla na nás taky někdy zlá.Mívala dny kdy byla vzteklá na celý svět. Jen v neděli ne, to chodila do kostela. U ní jsem se dala za rok dohromady se svým bývalým švagrem, který měl byt a byl ve 33 letech svobodný. Konečně  jsem se s dětmi mohla odstěhovat.Viděla jsem tohle jako jediné východisko,jak se se všeho dostat.A dobře jsem udělala,že jsem si ho vzala.Chodili jsme na tůry s dětmi,jezdili pod stan.Já přibyla 10kg,vyhodila prášky od nervů.V klidu jsem mohla večer jít spát,nemusela jsem se bát co zase bude.Jenže nejhorší na tom bylo,když jsme se vzali,že jsem měla zpět,tu svou první tchyni.A bývalého manžela švagra,který o děti nejevil moc zájem.Takže jsme se scházeli jen na oslavách kulatých narozenin.Nebo na narozeninách tchyně.Dříve mě to dělalo problémy se sním potkávat,teď ne.Nějak vše přebolelo a já ho už beru po těch letech fakt jako jen švagra a to co bylo jako zlý sen.Takže mě vlastně do života zpět vstoupil,ale jako rodina a tu si my nevybíráme. 

Milča

Text neprošel jazykovou úpravou


TÉMA DNE: 24. 2. 2011: Nový život se „starým“ partnerem. Ano, či ne?

Dnes povídáme o tom, zda je možné začít znovu po rozvodu nebo rozchodu s dlouholetým partnerem. Někteří jsou přesvědčeni, že to, co se už jednou rozbilo, nemůženikdo pořádně slepit. Ptáme se tedy vás, jestli si myslíte, že vztah, který už jednou selhal, může znovu fungovat, nebo jste raději pro rázný řez a žádné stesky po minulosti.

  • Daly jste se někdy znovu dohromady s parterem po rozchodu?
  • Znáte někoho, kdo se rozešel jednou, nebo dokonce několikrát s jedním partnerem?
  • Pálíte po rozchodu mosty, nebo se ještě dlouho nimráte v minulosti?
  • V jakém případě byste byly ochotné vzít partnera zpět, a v jakém naopak ne?
  • Litovaly jste někdy svého rozhodnutí ukončit vztah a snažily jste se k partnerovi neúspěšně vrátit?

 Napište nám o tom do redakce na e-mail redakce@zena-in.cz

Soutěžit tentokrát budeme o krásnou sbírku citátu Láska, jejímž autorem je známý spisovatel a autor Alchymisty Paulo Coelho. A protože k romantickým chvílím patří i sladké potěšení, pošleme výherkyni také srdíčko Modré z nebe plné čokoládového překvapení.

bonboniera

 

 

 

 

 

Reklama