Roman byl vynikajícím partnerem. S Annou tvořili po pět let harmonický pár a jejich okolí podvědomě čekalo, že již brzy svou lásku stvrdí svatbou. Nestalo se tomu tak. Roman totiž Anně oznámil, že se zamiloval do někoho jiného – do MUŽE!

cdsfa

Anna, dnes již třicetiletá stále svobodná slečna, které od té doby nemůže najít trvalý vztah, se nám se svým příběhem rozhodla svěřit.

Anno, jak byste popsala váš vztah s Romanem?
S Romanem jsem se poznala ve svých 23 letech, on byl o pět let starší. Naše seznámení proběhlo klasicky na bývalém pracovišti. První dva roky vztahu jsme prožívali naprosto standardní vztah.

Hovoříte o prvních dvou letech, znamená to, že pak se něco změnilo?
Ano. Pro začátek chci jen říci, že náš sex nebyl nikdy moc vášnivý. Ze své strany jsem nepociťovala, že bych ho přespříliš vzrušovala, ale Roman byl introvertní muž, poměrně stydlivý. Nepřikládala jsem tomu až takovou váhu. Změna přišla, když začal vyžadovat stálý anální sex.

Jak k tomu došlo?
Asi po dvou letech vztahu, když jsme měli sex tak dvakrát až třikrát týdně, začal stále častěji vyžadovat tuto sexuální polohu při každém našem milování. Po roce vše došlo tak daleko, že Roman nebyl ochoten praktikovat nic jiného. A já začala být velmi nespokojená.

Řešili jste to spolu nějak? Vyhledali jste odbornou pomoc?
Chtěla jsem, ale Roman ne. Jako s partnerem mi s ním bylo dobře. Byl spíše můj výborný kamarád. Skvěle jsme si rozuměli. Ale v sexuální oblasti to byla katastrofa. Začala jsem si připadat jako zneužívaná bytost.

Roman tedy nebyl ochoten k žádnému kompromisu, co se sexu týkalo?
Naprosto to odmítal. Když jsem mu navrhla, abychom navštívili sexuologa, strašlivě jsme se pohádali. Nechtěl o tom s nikým mluvit. Jisto jistě se styděl.

V této době vás zatím nenapadlo, že by mohl být homosexuálně zaměřen?
Upřímně, začala jsem s touto myšlenkou koketovat. Poslední rok našeho vztahu jsme spolu prakticky žádný sexuální styk neměli. Každý jsme spali jinde. Bylo mi jasné, že se náš vztah hroutí. V tu dobu jsem začala pátrat, zdali v tom spíše není jiná žena… a byl v tom MUŽ!

Jak jste na to přišla?
Jednoho dne jsem se nalogovala do Romanova mailu – měl v něm fotky nahých mužů, spousty mailů a inzerátů z gay seznamek apod. Byla jsem v šoku!

Co poté následovalo?
Maily jsem vytiskla a na Romana s nimi jednoho večera takzvaně „vyrukovala“. Nejprve zapíral, pak se rozbrečel a řekl mi: „Anno, zamiloval jsem se do Petra, spím s ním už skoro rok a miluju ho. Jsem gay“. Po tomto momentu jsem si sbalila své věci a do druhého dne jsem se odstěhovala.

Vídáte se s Romanem někdy?
Ne. Nemohu mu odpustit, že mi řekl celou pravdu až poté, co jsem na jeho jinou sexuální orientaci přišla sama. Nenáviděla jsem ho za to! Ve vztahu by měla panovat upřímnost, a té jsem se od něj nedočkala…

Dodnes jste mu neodpustila ?
Nechci ho už nikdy kontaktovat, chápu, že to pro něj muselo být těžké, ale já jsem z toho stále otřesena, i po dvou letech si nemohu najít žádného trvalého partnera. Navštěvuji momentálně psychologickou poradnu, kde mi opravdu hodně pomáhají, ale vztah s Romanem snížil mé sebevědomí na naprosté minimum… mám v sobě blok, který nejsem schopna překonat. Každý můj nový vztah ztroskotá v sexuální rovině. Mužům prostě stále nedůvěřuji!

Milá Anno, moc vám děkuji, že jste se rozhodla se s námi o váš příběh podělit, a přeji mnoho sil a štěstí!

Dle celé řady odborníků, které se obdobnými případy zabývají, je zcela logicky jediným možným řešením upřímnost, jak k partnerovi, tak i k nám samotným. Proto nám všem přeji, ať je jí v našem okolí vždy dostatečné množství!

Čtete také:

Reklama