Dobrý den všem,
 
dnešní téma se mi moc líbí a napíšu k tomu svůj postřeh, ovšem z druhé strany barikády. Mám na starost nábor lidí. Nikdy jsem netušila, že to bude takový problém. Lidi naše firma nutně potřebuje a já zodpovídám za jejich kvalitu. Bohužel musím konstatovat, že po 2 letech snažení začínám chápat, že někde "berou každého".
Když to vezmu ze strany naší firmy, má to háček - práce je na živnostenský list. Sama takto pracuju už spoustu let a nevidím v tom problém. Ale uchazeči o práci asi ano... Bojí se pocitu zodpovědnosti, nevěří sami sobě? Jinak si to vysvětlit neumím. Všude slyším, jak vysoká je nezaměstnanost, a přitom lidi se bojí postavit na vlastní nohy. Brát práci jako závazek, jako povinnost, vzít na sebe zodpovědnost, že když nebudu pracovat, nikdo mi nezaplatí.
Přitom u nás (v naší firmě) není o práci nouze, opak je pravdou, takže si z toho všeho dělám závěr ten, že se lidem pracovat nechce. Alespoň těm, co nepracují a snad kvůli rodině a partnerovi předstírají, že práci hledají. A tak při vstupním pohovoru často slýchám požadavky jako firemní auto, služební mobil, služební notebook a základní plat tak 25 000,-. Jo a samozřejmě teplou luxusně vybavenou kancelář s neomezeným přístupem na internet, aby se náhodou nenudili.  Ale málokdo je ochotný práci vzít i bez těchto výhod a s pocitem, že si na to může vlastními silami vydělat. (Akorát na tu nudu nezbude čas).
Chápu to u lidí, kteří nesplňují kvalifikační požadavky. Ale spousta mladých by na tuto práci měla, ale nechce se jim. Spousta žen po mateřské by zde našla uplatnění a vzdávají se, protože manžel se o ně postará. Docela by mě zajímalo, proč se tolik lidí bojí. Proč radši bude dělat prodavačku za 6 000,- měsíčně a s pracovní dobou 7 dní v týdnu než tady na živnostenský list s nadprůměrným příjmem, pokud se bude práci dostatčně věnovat.
 
Takže přeji hezký den
Pralinka bez rumu

Milá Pralinka,
podľa Vašich slov súdim, že patríte ku dobrým personalistom. Cítim individuálny prístup a empatiu, čo je veľmi pozitívne.

Je samozrejmé, že otázku zamestnania treba brať aj "z druhej strany barikády". Nie len zamestnávateľov, ale i uchádzačov o prácu je možné rozdeliť do niekoľkých kategórií. V každom je niečo pozitívne a negatívne. Každý má však možnosť výberu...
 
Práca na živnostenský list mi nie je cudzia. I naša redakcia pracuje na ŽL. Tiež v tom nevidím problém, no niektorí ľudia v tom vidia neistotu a boja sa  samostatnosti, ktorá občas prináša viac povinností.
 
Krásny deň :-)
 
 
Reklama