To píše ve svém příspěvku na dnešní téma čtenářka Elis19. Když byla malá, maminka ji uspávala při hraní na klavír. A Elis19 se jednou povedlo usnout na koncertě...

Usínání s hudbou je moc fajn... Já mám někdy problémy neusnout na koncertě vážné hudby. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Elis19, a přeju krásný den.


Hezký dobrý den,

na dnešek jste vybrali téma, které se mi moc líbí. Odmala jsem vyrůstala v hudbě, mamka si v době, když jsem byla maličká dodělávala hudební vzdělání na konzervatoři a já usínala za jejího cvičení na klavíru a krásně mě uspávalo. Samozřejmě jsem chodila do hudební školy, hrála na housle a později na klavír, takže hudební sluch mám a vlastně musím mít, protože u smyčcových nástrojů to ani jinak nejde.

Dnes už téměř nehraji, ale ráda si zpívám u téměř jakékoli činnosti, hlavně u žehlení a luxování, pěkně mi to jde pak od ruky. A chodím zpívat i do pěveckého komorního sboru a pokud jsem si kdy myslela jak výborný mám sluch, tak náš milý pan dirigent snad slyší i trávu růst, ten doopravdy slyší každý ne falešný půltón ale snad milimetrový. Ale s grácií nás vždycky upozorní co nebylo správně a nikdy nás neshazuje. Moc ráda tam chodím, je to výborný relax a člověk alespoň na chvíli zapomene na všední starosti.

Historku se sluchem žádnou nemám, ale z dětství ve mě asi zůstalo usínání s hudbou a tak se mi občas stává, když jdeme na koncert, že bojuji s ospalostí a kdysi se mi podařilo krátce zdřímnout i na koncertě Petry Janů a to jsme prosím tehdy seděli v těsné blízkosti reproduktorů. A její hudba přitom není žádná ukolébavka, ale celkem tvrdý rock.

Pěkný den plný hudby přeje

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

  • Máte ráda muziku?
  • A máte hudební sluch?
  • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
  • Zpíváte si?
  • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexNapište mi, budu se moc těšit na vaše odpovědi. A jedna z vás se zase může těšit na dárek od nás, tentokrát budete vonět, protože na vás čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

Příspěvky posílejte jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SLUCH. Předem děkuju.

Reklama