Nedávno kolem mne proběhla nenápadná zprávička o jakési mé německé kolegyni. 

Pětadvacetiletá ŠÍLENÁ divačka z Berlína prý vyhodila televizní přístroj z okna svého bytu v pátém patře. Na otázku, co ji k tomu vedlo, odpověděla: “Nebylo tam vůbec nic zajímavýho!“

Před časem jsem si na „televizní vrhačku“, se slzou v oku, vzpomněla. Bylo už dost pozdě, ale nemohla jsem spát, takže jsem pustila televizi. Nevím, který čert mi to napískal! Na ČT 2 dávali komedii, která by se klidně mohla jmenovat ,,U nás v Kocourkově“ nebo „Ani jeden statečný“, nesla však název „Záznam z jednání schůze PS PČR“. Netuším, kolik práce dalo některým poslancům propracovat se k tak vybroušenému komediálnímu projevu, ale musím uznat, že jejich úsilí neslo opravdu chutné ovoce. Ve chvíli, kdy jeden z našich zákonodárců předčítal svůj příspěvek, aniž při tom dokázal dát dohromady holou větu, jsem příval třeskutého humoru nevydržela a přepnula jsem na konkurenční komerční kanál.

Běžel tam film americké produkce. Bylo jich mnoho a byli buď mutanti nebo ufoni. Nevím. Utržené nohy, mozky tekly po litrech. Mezi nimi se přískoky, se samopalem v ruce, pohybovala dlouhonohá krasavice, která nejspíš dorazila z kosmetického salónu. Momentálně si dávala překážkový běh mezi vyhřezlými střevy a malebně poházenými utrženými končetinami.

Propadla jsem panice a na okamžik mi přišel „německý model“ šílené kolegyně jediným důstojným řešením. V tu chvíli jsem se sama před sebou projevila jako totální „béčko“. Zmohla jsem se jen na prosté vypnutí televize. Kam se hrabu na německou hrdinku! Na druhou stranu mě však hřálo vědomí, že si dokážu stát za svým. Televizní přístroj jsem už nezapnula. (Oproti mladé Němce, která prý po chvíli vyměkla, svého vrhu zalitovala a na zbytek programu se dodívala u sousedů.)

Abych se trochu uklidnila, otevřela jsem skvělý román Věry Noskové „Bereme, co je“, přelouskala několik kapitol a po chvíli jsem se, konečně s dobrým pocitem, uchýlila do Morfeovy náruče.

A jak je to s vámi? Irituje vás občas televize? Sledujete někdy noční vysílání? Jaké s ním máte zkušenosti? A jak řešíte nespavost? 

Reklama