shutterstock-1094810960.jpgFoto: Shutterstock

Žiletka v tobogánu

Někteří lidé na tobogánu nejezdí kvůli tomu, že se bojí žiletky, kterou by tam mohl někdo narafičit. Vy potom pojedete bezstarostnou jízdu a skončíte v tratolišti krve. Údajně mají být žiletky narafičeny v nejčastěji v Praze-Podolí, v Kladně a v Liberci. I když se žádný takový případ nestal a není ani specifikované, jak, kdo a proč by měl žiletky v tobogánu instalovat, legenda stále žije!

shutterstock-553120666.jpgFoto: Shutterstock

Lidožraví sumci

Už jste slyšely o tom, jak sumec stáhl a zřejmě snědl pod vodu malé dítě? Nebo čivavu? Nikdy se nic takového nestalo, ale pravdou je, že obrovští téměř třímetroví sumci v českých vodách opravdu jsou. Také je pravda, že někteří rybáři se shodují na tom, že sumci jsou kanibalové a mohou napadat své druhy. Jinak jsou ale plaší a podle rybářů je napadení člověka sumcem nemožné. Jsou ale i nepotvrzené zvěsti, že v Bavorsku sežral sumec mladou labuť, tak kdo ví.

shutterstock-23497291.jpgFoto: Shuttestock

Močení v bazénu

Mnoho lidí si myslí, že se do vody v chlorovaných bazénech přidává látka, která změní barvu poté, co se do vody někdo vymočí. Potom prý přijde plavčík a vy budete muset zaplatit napuštění celého bazénu, což stojí podle legendy asi 200 tisíc korun. Pravda je ale taková, že nic podobného se do bazénu nepřidává. Ale je dobře, že se tato pověra traduje, protože čůrat do vody ve veřejném bazénu je zkrátka prasárna.

shutterstock-1104578060.jpgFoto: Shutterstock

Vysypané piraně

Na každém šprochu, pravdy trochu, dalo by se říct o této legendě. V roce 2011 někdo v bývalém lomu u Mariánského mlýna v Mikulově vylovil dravou piraňu. Zřejmě ji tam vyhodil nějaký akvarista, kterého už nebavila. Stejný případ se stal v roce 2003 v Hradci Králové v řece Orlice. Odborníci se však shodují na tom, že by bylo možné, že by zaútočila na člověka v případě zacítění krve. Co dodat, náhoda je blbec!

Reklama