První stěhovací zkušenost zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Kukiopas. Její zkušenost je sice se stěhováním z vesnice na vesnici, zato ale z bytu hrůzy do domu snů! Více už v jejím příspěvku...

Jak na poslední stěhování vzpomíná čtenářka Kukiopas? Nebylo to z vesnice do města, ale z vesnice na vesnici...


My se z našeho původního bytečku stěhovaly neradi, ale jelikož jsme bydleli v podnájmu, kde byly podmínky nepřístupné, byly jsme svým způsobem donuceni. Bydleli jsme v bytě 3+1 na rodinném domečku v klidné lokalitě, vše blízko dostupné jak školka, škola, obchod, pošta, mhd. První naše prohlídka tohoto bytečku s malinkou zahrádkou, byly jsme nadšení neváhali jsme a hned si ho rezervovali a za necelý měsíc už jsme byly nastěhování. Vše vypadalo báječně, zařídili jsme si to útulně, byly jsme spokojení, ale jen do doby kdy přišel podzim a zima. Začala se tam objevovat vlhkost a postupně i plíseň, které jsme se zbavovali Savem proti tomuto nezmaru, nedařilo se nám to pořádně ani vytopit, i v létě tam bylo dost chladno. Celý rok jsme chodily doma s dlouhými rukávy. Vydrželi jsme tam necelé dva roky děti začaly být dosti nemocné s průduškami. My a návštěvy, to jsem se styděla někoho pozvat, ledva se vešlo dovnitř, nikdo si nemohl nevšimnout zápachu zatuchliny, ani voňky v zásuvce nepomáhaly. Majitel s tím nehodlal nic dělat, byly jsme 5tí podnájemníci, kteří se vystřídali a jak jsme tak postupně od sousedů nabrali informace, všichni se vystěhovali po první zimě a kvůli plísni a vlhkosti.

Manželovi se stěhovat nechtělo byl tam spokojený, já do něj hudrovala neustále, jestli mu nezáleží na našem zdraví atd. Ale po párů měsících byl zlom, sám si sedl na internet a začal hledat . Do paneláku ale jít nechtěl, na to mě pořád upozorňoval, jak tak studoval ty stránky, podařilo se mu najít byt v rodinném domečku bez realitky, což bylo výhodou, berou si krysy cca jeden nájem za zprostředkování. Už měl domluvený termín prohlídky nemohla jsem dospat. Domeček po rekonstrukci, 4 bytové jednotky, každý svůj vstup. Samozřejmě už jsme byly opatrní, vše si pořádně prohlídli a pozjišťovali, abychom se opět neunáhlili. Stěhovat se co dva roky, to už by bylo moc. Na rozmyšlenou nám stačily dva dny.

Když manžel kývl byla jsem šťastná těšila jsem se na voňavoučký domov. Stěhovali jsme se těsně po vánočních svátcích, Silvestra už jsme slavili v novém. Zimní počasí ideál na stěhování moc není, pravda, ale v tu chvíli mi to bylo jedno. První svátek už jsem začali balit, děti byly u prarodičů, tak jsem na to měla dostatek prostoru a klidu, začala jsem nejdřív třídit čeho se chci zbavit, některé věci jsem naházela do kontejneru, jiné, které ležely ve sklepě, ale daly by se ještě upotřebit, jsem dala do avíza, že daruji za odvoz a lidé se hlásili. Balení bylo nekonečné, v tu chvíli jsem si říkala: Né nadarmo se říká, lepší než se stěhovat, je vyhořet. (Ale to by byla zase věčná škoda přijít o tolik věcí.)

Stěhování pak probíhalo hladce a rychle. Pro nás to zase taková změna nebyla, jelikož jsme se stěhovali z vesnice do vesnice, ale nevýhodu to mělo, já byla ještě se synem na mateřské, malá už ve školce, kde strávila pouhé 4 měsíce. V novém bydlišti nám ji už nevzali, takže jsem jí měla doma z důvodu plného stavu. Další rok už nastoupila do školy a syn do školky. Bydlí se nám tady suprovně, nemůžeme si na nic stěžovat a za tohle stěhování jsem vděčná. Pozvat si návštěvu žádný problém :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kukiopas

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

  • Přestěhovala byste se z vesnice do města, nebo z města do vesnice?
  • Proč ano a proč ne?

Své příspěvky k tomuto tématu formou úvah a zkušeností zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 18.1.2013 do 15.00 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i možnost získání pěkného dárku - balíčku ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty, který tu mám připravený pro jednu z přispěvatelek.

cenacenacena

Reklama