Jen pouhých šest centimetrů schází nejlepší české dálkové plavkyni a přemožitelce kanálu La Manche Yvettě Hlaváčové (33) do výšky dvou metrů. „Má postava mi někdy způsobuje potíže. Třeba v letadle, kde je poměrně málo místa. Problémy občas mám i se sháněním oblečení," přiznala. Co se ale týče mužů, Yvettina výška prý rozhodně není na škodu.

„Spíše naopak, chlapy moje výška naprosto fascinuje a já z toho někdy i těžím," prozradila tajnosnubně plavkyně.

Pro svou výšku byla Yvetta Hlaváčová předurčena stát se ideální hráčkou basketbalu. K tomu ale nakonec nedošlo.

„Nerada běhám, nemám moc ráda týmové sporty a basketbal mě vysloveně nebaví. Vždycky jsem chtěla dělat individuální sport. Plavání mě fascinovalo a jsem ráda, že se mi mé přání splnilo," řekla plavkyně, která má jako jediná na světě průměrný čas všech tří pokusů přeplavání kanálu La Manche pouhých osm hodin.

Díky tomu, že Yvetta jezdí na závody do nejrůznějších zemí, má již zmapováno, kde si může koupit bez problémů módní oblečení a především boty své velikosti.

Do jejího střevíčku by se totiž možná vešla celá láhev šampaňského.

„Zatím to nikdo nezkoušel, protože by se opil, mám nohu devítku a v tom je fakt potíž," přiznává se smíchem Yvetta a dodává: „Při sportování to problém není, kupuji si pánské boty, ty jsou skoro stejné jako dámské. Ovšem když si chci pořídit lodičky k šatům, bývá to velký problém. V Česku se velmi špatně shánějí, ale například v Americe jsou obchody s nadměrnými čísly naprosto běžné. Koupím si tam vždycky šest párů bot a ty mi pak na rok v pohodě vydrží..."

Reklama