Čtyřicetiletá Yveta se se stejně starou Kateřinou kamarádila od střední školy. Bydlely v jednom městě, a ani když se provdaly a založily rodiny, nepřestaly se vídat. Své partnery i děti brávaly na výlety i týdenní dovolené. Zkrátka spřátelené rodiny se vším všudy.
60c9cd5d9951fblobid0.jpg
Foto: Shutterstock

„S Káťou jsme se bavily opravdu o všem včetně našich manželství. Zhruba ve stejnou dobu jsme obě procházely krizí. Kátě se to s manželem Jirkou podařilo ustát, ale já jsem se s Mirkem rozvedla. To nás s Katkou paradoxně docela odcizilo. Když jsem ji potřebovala, tak najednou nebyla k dispozici a neměla na mě čas. Velkou oporou mi v té době byl právě její manžel Jirka. Jednou jsme se potkali venku a on se ke mně pozval na kafe a od té doby se zval celkem pravidelně,“ popisuje Yveta.

Tím, že se před tím vídali všichni dohromady, na tom Yvetě nepřišlo nic divného. Zkrátka si povídala na kávě s kamarádem. Z jejího pohledu to bylo zcela nevinné, ale po několika takových setkáních na ni Jirka začal dělat oči. Yveta se to snažila utnout hned v zárodku a Jirka slíbil, že toho nechá. Vídali se tedy dál, ale podle všeho čekal jen na pravou příležitosti.

„Když jsem odešla z finálního rozvodového stání, zase jsem ho potkala před barákem. Viděl, jak jsem na tom špatně a doprovodil mě domů. Byl milý, pozorný a nevím, jak se to stalo, ale vyspali jsme se spolu. Byla jsem v šoku, co jsem to Kátě udělala, ale on mě začal ujišťovat, že jim to stejně neklape, a že chce od manželky odejít. Tvrdil mi, že mě miluje a já jsem si uvědomila, že mi taky není lhostejný,“ popisuje Yveta.

Jak Jirka slíbil, tak i udělal. Od manželky skutečně po pár dnech odešel, a protože neměl kam jít, nastěhoval se k Yvetě. Nic mu nebránilo, protože její dva synové trávili čas raději s otcem a odstěhovali se s ním na chalupu, kterou zdědil po rodičích.Yveta se následně snažila kamarádku kontaktovat, za všechno se jí omluvit a situaci vysvětlit, ale dočkala se akorát nezvednutých telefonů a sprostých sms zpráv. Definitivně tak přišla o kamarádku.
po.jpg
Foto: Shutterstock

„Mrzelo mě to, ale aspoň jsem měla Jirku. Jenže ne na dlouho. Vydržel u mě asi měsíc, než ho Kateřina přemluvila, aby se k ní vrátil zpátky. Dělala mu hrozné scény, prosila, brečela, psala dopisy, až ho zkrátka udolala. Když mi to přišel se smutkem v očích říct, neměla jsem sílu ho prosit, ať se mnou zůstane. Nebudu se ponižovat před někým, kdo neví, co chce. Jen mě strašně mrzí, že jsem mu na to skočila. Teď mám ve městě pověst běhny, a navíc jsem přišla o kamarádku i o partnera. Za to pár týdnů trvající povyražení mi to opravdu nestálo,“ uzavírá Yveta.

Čtěte také:

Reklama