Nové bydlení můžete mít nejen ekonomicky, ale i rychle. Společnost Xella CZ, přední výrobce pórobetonu Ytong, se pustila do ojedinělého projektu. V Bolaticích u Opavy ve spolupráci se stavební firmou DK1 postavila hrubou stavbu rodinného domu o rozloze téměř 144 m2 včetně přístřešku a terasy za pouhých 24 hodin. Základní stavební „kámen“ byl položen v pondělí 17. září v 8.00 hod. a hrubá stavba byla dokončena přesně do jednoho dne.

dum

O tom, že je manipulace se stavebním materiálem Ytong velmi snadná, se mohli na vlastní oči přesvědčit nejen obyvatelé obce Bolatice, ale i z okolí. Hrubá stavba rodinného domu na ulici Okružní o rozloze téměř 144 m2 zde vyrostla za pouhých 24 hodin. Stavba z tvárnic Ytong (www.ytong.cz) je rychlá a přesná, což šetří nejen finance, ale také čas. Je také třeba brát v potaz, že náklady na hrubou stavbu sice tvoří pouze cca 9 % hodnoty domu, ale výrazně ovlivňují jeho provoz. Kvalitní obvodové zdivo je proto základem pro úsporné domy. Více informací je k dispozici na www.netoptezbytecne.cz.

dum

Velmi nás těší, že si společnosti DK1 a Xella CZ vybraly pro svůj projekt právě Bolatice. Všichni jsme drželi stavebníkům pěsti, aby svou práci dokončili včas. Nový přírůstek naší vesnice si přišla obhlédnout většina obyvatel, projekt dokonce přilákal i obyvatele z okolí Bolatic,“ říká Mgr. Herbert Pavera, starosta Bolatic.

dum

Jako stavební inženýr se pohybuji na stavbách již řadu let a mohu hodnotit pokroky, ke kterým v oblasti stavebních technologií v posledních letech došlo. S myšlenkou postavit hrubou stavbu domu za 24 hodin z materiálu Ytong si pohrávám již dlouho. Rád bych totiž potvrdil, že extrémně rychlá výstavba hrubé stavby není výsadou pouze dřevostaveb, ale lze ji realizovat i za pomocí masivních materiálů. Ty navíc zajistí stavbě dlouhou životnost,“ upřesňuje Ing. Daniel Kozel, majitel firmy DK1.

dum

Naším dlouhodobým cílem jsou spokojení stavebníci, kterým se snažíme vycházet maximálně vstříc. Díky tomuto projektu můžeme i ostatním stavařům ukázat, že postavit hrubou stavbu extrémně rychle, třeba i za jediný den, už není pouze přáním, ale stalo se skutečností. O to víc náš těší, že můžeme být díky společnosti DK1 a Ytongu u toho,“ dodává Ing. Milan Koukal, technický poradce, Ytong.

Reklama