jidlo-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Jen na instagramu má tento teprve třiadvacetiletý YouTuber a TikToker původem z Rumunska milion sledujících, na YouTube pak tento počet přesahuje tři miliony. Video s tradiční německou snídaní, které zveřejnil v dubnu minulého roku, má přes 19 milionů zhlédnutí. Faktem tedy je, že jídlo zajímá stále spousty lidí. Co ale dělá Kevin Tatar jinak oproti jiným food blogerům, že jsou jeho videa tak úspěšná?

K původní myšlence přivedl Kevina přesun z jeho rumunské domoviny do Nizozemska, kde studoval na univerzitě. Tehdy si uvědomil, že většinu jeho času (i času ostatních studentů, kteří zrovna začali žít sami) zabírá právě jídlo. Když zrovna nejíte, připravujete jídlo. Když ho nepřipravujete, kupujete suroviny pro jeho přípravu. Když nekupujete suroviny pro přípravu jídla, přemýšlíte nad tím, jaké jídlo připravíte. Jak má do toho všeho člověk ještě studovat?

Kevin se rozhodl podrobit tento fakt výzvě - naučí se jednoduchá a levná (vzhledem ke studentským možnostem) jídla, která budou ale nutričně plnohodnotná a chutná. Přeci jen kupovat si stále dokola fast food není zdravé pro vás ani vaši peněženku. Poté mu došlo, že podobnými zkušenostmi prochází také mnoho dalších lidí. Videa, která zpracoval osobitou a stručnou formou, začal sdílet na svém nově vytvořeném YouTube kanálu KWOOWK. A hle - mělo to úspěch.

V rozhovoru pro tubefilter, konkrétně pro rubriku YouTube Millionaires, která dělá rozhovory s lidmi, kteří mají více než jeden milion sledujících, uvedl, že studenti často neznají ani úplné základy vaření. Jeho video o tom, jak uvařit vajíčko, mělo přes jeden milion uložení.  

Mimo tyto jednoduché recepty pro studenty začal Kevin také připravovat videa týkající se jednotlivých národních jídel. Jedná se například o nejoblíbenější snídaně/polévky/zákusky, … dané země. Tato jídla pak také často hodnotí. V rozhovoru dále také uvedl, že při tvorbě svých videí často komunikuje s fanoušky, protože právě ti pocházejí z různých koutů světa a radí mu, co připravit příště.

V květnu 2023 mu dokonce vyšla jeho první kniha s názvem „Chutně. Zdravě. Levně.“

Podle Kevinova receptu si můžete například připravit chutný a levný „avokádový toust pro lidi, kteří nesnáší avokádo".

Zdroj info: youtube/KWOOWK, instagram/letskwoowk, tubefilterfamousbirthdays