V České republice se s obezitou a s nadváhou potýká celkem 13 % dětí ve věku 6 až 10 let. U starších dětí ve věku 11 až 15 let je to 14 % chlapců a 10 % děvčat. Také proto vznikl web pro mladé YesNeYes.cz, na kterém se spolupodílí známá dvojice kuchařů Filip Sajler a Ondřej Slanina. Stránky seznamují děti se zásadami správného stravování, nutnosti dostatečného pohybu a nabízí řadu receptů na jednoduchá, chutná a zároveň zdravá jídla. To vše formou určenou pro teenagery.  

Co děti na stránkách čeká

Kromě rad zde děti najdou také tabulky nutričních hodnot svých oblíbených jídel, zajímavé čtení o bylinkách, koření, exotickém ovoci nebo tipy na to, co vyzkoušet změnit ve svém životě. Recepty připravili Filip a Ondřej a byly vybírány tak, aby je děti zvládly snadno připravit, byly zdravé a zároveň jim chutnaly. Nechybí ani videa a fotografie z Jízdy kuchařů YesNeYes po českých školách.

 

Design stránek vytvořil Pasta Oner, který je významným představitelem českého street artu a podílel se například na grafickém pojetí filmu Gympl. Děti se s ním mohly setkat také při Jízdě kuchařů YesNeYes.

 

Zábava s Filipem a Ondřejem

Internetové stránky www.YesNeYes.cz jsou nejen plné rad o zdravém životě, ale nabízejí také zábavu v podobě flashové hry „Nakrm svého kuchaře“. Hráči si mohou vybrat postavu Filipa nebo Ondřeje a chránit je před nezdravými potravinami a sbírat ty zdravé. Čím více zdravých potravin hráči nasbírají, tím lepší skóre ve hře získají. Naopak z nezdravých potravin nabírají na váze a znamená to prohru ve hře.

 

Nejlepší kuchaři získají iPod nebo iPhone

Mobilní telefon Apple iPhone nebo špičkový MP3 přehrávač iPod mohou děti vyhrát v soutěži o nejlepší video z vaření. Stačí zaslat přes připravený formulář své video o tom, jak děti vaří samy, s rodiči nebo kamarády. V galerii je pak možné si všechna vložená videa prohlédnout a dát jim svůj hlas. Autoři videí s nejvíce hlasy budou odměněny značkovými cenami.

 

Kromě velké video soutěže jsou každý měsíc vyhlašovány průběžné soutěže o ceny, které se týkají pohybu, jídla a zdravého života.

 

Web YesNeYes.cz je součástí celostátního projektu Žij zdravě připravovaného ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR.

 

Více se dozvíte na stránkách www.YesNeYes.cz