Burleska je zejména oslavou ženské krásy, která může mít mnoho podob, a tanečním číslům se tak věnují ženy různých tvarů a velikostí. Yassmine de Mortifére se vystupování nevzdala ani během těhotenství, a tím se snažila poukázat na skutečnost, že styl burleska nemá žádná omezení a hranice.

DSC-8579-DxOn-ppnvz.jpgFoto: archiv Yassmine de Mortifére

„Těhotenství je možná stále vnímáno jako osobní záležitost, nikoli věc, která je hodná obdivu. Ženy se bojí ukázat vlastní osobnost, natož pak nahotu v kontextu s těhotenstvím. Veřejností to možná může být vnímáno negativně, ale já se rozhodla, že budu vystupovat, dokud to půjde. Hlavně na akcích, které se týkají burlesky a kabaretu, a tím prolomit ledy ve veřejném mínění,“ zdůvodňuje umělkyně, které se v květnu narodila dcera.

Yassmine si dále stojí za tím, že pro těhotné ženy by nemělo být tabu se hezky obléknou, namalovat a vyrazit do společnosti, pokud jim to stav dovolí. Ani v těhotenství by si neměly připadat ošklivé a vyhýbat se kontaktu s okolím.

1M8A2472-Edit.jpgFoto: archiv Yassmine de Mortifére

A jak na těhotnou tanečnici reagovalo publikum? „Neřekla bych, že jsem se setkala s vyloženě negativní reakcí. Spíš jsou rozpačité. Stejně jako v případě jakéhokoli jiného mého představení – jedná se o mé vyjádření, o mé rozhodnutí a každý si na něj může udělat vlastní názor. Ovšem nic není černo bílé, správné nebo špatné, každý jsme osobnost ve své přirozenosti a individualitě. Těhotenství není nemoc. Je třeba to období přetvořit na něco krásného, co ženu rozzáří,“ komentuje Yassmine de Mortifére, která pravidelně vystupuje například na Bohemian Burlesque festivalu.

Reklama