Na těle každé ženy jsou partie, které potřebují zvýraznit, nebo naopak ty problémové, které je nutné potlačit. Pokud poznáte sama sebe, co vám sluší a co pro vás vhodné není, zlepšíte svůj vzhled a zvednete si své sebevědomí. A nezapomeňte, že platí zásada, jak posuzujete sama sebe, tak vás obvykle posuzuje i vaše okolí. Nechte si proto poradit oblečení, ve kterém se budete cítit krásná. Celou kolekci OTTO najdete na stránkách www.otto-zasilatelstvi.cz.

Velké poprsí

Pokud máte větší poprsí, je pro Vás základem dobře tvarovaná podprsenka. U enormně velkého poprsí můžete nosit podprsenky, které opticky zmenšují jeho vzhled. Vyvarujte se vzorů s vodorovnými pruhy, kostkami nebo velkým vzorům. Nenoste modely s nabíráním nebo volány, ani modely přestřižené pod prsy. Ze svého šatníku vyřaďte halenky a saka se zapínáním až ke krku a nenoste oblečení, které má živůtek z lesklých materiálů, které ještě více rozšiřují vaše poprsí. Naopak vám budou slušet šaty jednodušších střihů s hlubším výstřihem. Prsa vám opticky zmenší svislé nebo šikmé pruhy na živůtku. Lepší jsou tmavší než světlejší barvy látky na živůtku. Halenku noste přes kalhoty a sukni, nikdy ne zakasanou. Ženám s větším poprsím pomůže také boková sukně či sukně s níže posazeným pasem.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

 

Prodloužené tričko v černé barvě, s potištěným límcem a 3/4 rukávy.

 

 

 

 

 

Příliš široká ramena

Pokud jsou vaše ramena ve srovnání s boky příliš široká, vaše postava tak dostává mohutný výraz. Pomůžou vám modely bez límce, živůtky zavázané kolem krku nebo topy se špagetovými ramínky. Ramena opticky zúží oválné a „V“ výstřihy. Vhodným vzorem jsou svislé proužky. Vsaďte na střihy halenek s raglánovými rukávy. Živůtek by měl být tmavší barvy. Vyvarujte se velkých vzorů, ramenních vycpávek, nabíraných rukávů a ramínek topů umístěných příliš do stran.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

Top s pleteným žebrovaným vzorem, s kulatým výstřihem, bez rukávů, ve dvou barvách.

 

 

 

 

 

Silné paže

Problém silných paží nemusí trápit pouze ženy s nadváhou. Základem je místo topů a šatů na ramínka zvolit modely s rukávy. Nejvíce vám budou slušet rukávy rozšířené nebo můžete nosit také vestu přes halenku. Vhodným vzorem jsou drobné potisky. Vyvarujte se oděvů ze silných materiálů, příliš obepnutých modelů, úzkých a čepicových rukávů.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

Halenka pomačkaného vzhledu, s ohrnutými manžetami, s knoflíkovou légou.

 

 

 

 

 

Velký zadek

Od téměř žádné ženy neslyšíte, že by byla spokojená se svým pozadím. Přesto, nebojte se vzít si na sebe užší kalhoty. Určitě si tak i při větších zadních partiích uškodíte méně, než když se zahalíte do velkého množství látky. Větším zadním partiím sluší bokovky a kalhoty se sníženým pasem. Vhodné jsou svislé proužky které opticky zeštíhlují. Noste tmavší a splývavé materiály. A pokud optické efekty nestačí, pomozte si stahujícími kalhotkami. Vyvarovat byste se měla krátkých živůtků a zakasaných halenek. Nenoste široké pásky. Vyhněte se na kalhotách a sukních velkým vzorům – především květinám, kostkám a puntíkům. Neupozorňujte na sebe křiklavými barvami a pamatujte, že na své zadní partie byste nikdy neměla poutat pozornost efektem seprání, záhyby, nabíráním nebo  plisováním.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

Módní kalhoty, vpředu přes zip je šněrování, kapsy zdobeny paspulkou, výrazné prošívání.

 

 

 

 

 

Rovný pas

Rovný pas vám ubírá na ženskosti. K štíhlejšími pasu vám pomohou určitě moderní korzety. Noste saka a halenky s projmutím v pase. Šaty by měly být princesového střihu, sukně nejlépe v linii „A“. Pas vám opticky dotvoří i pásek, na který byste neměla nikdy zapomenout. Vyvarujte se rovných střihů.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

Letní sako s kapsami s patkou. Velmi pohodlné, výborný doplněk Vašeho šatníku.

 

 

 

 

 

Silná stehna

Pokud máte silná stehna, tak je vytvarujete stahovacím prádlem sahajícím až nad kolena. Od pasu dolu noste tmavší, matné a splývavé materiály. Oblečení od pasu nahoru by mělo být vždy ve výraznějších barvách než od pasu dolu. Vyvarujte se těsných kalhot, halenek a živůtků s délkou do půlky stehen, světlých barev a velkých vzorů kalhot. Optimální nejsou ani rovné úzké sukně.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

Kalhotky beze švů, tvarující postavu.

 

 

 

 

 

Široké boky

Nadměrné množství tuku na bocích, které vám vytváří hruškovitou postavu, schováte pomocí tmavších barev použitých na oblečení dolních partií nebo svislými pruhy. Noste rozšířené kalhoty, ne však zvonové, a sukně v linii „A“. Boky zakryjte delším sakem. Postavu můžete vyvážit rozšířením ramen vycpávkami. Vyvarujte se příliš úzkých kalhot a sukní a šatů z elastických materiálů, které zvýrazňují boky. Nenoste světlé a lesklé materiály sukní a kalhot.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

Lehké kalhoty se širokými nohavicemi a pružným pasem.

 

 

 

 

 

Větší bříško

Bříško vytvarujete vyššími stahovacími kalhotkami nebo korzetem. Vyhněte se bokovým kalhotám a sukním, ze kterých vám bříško vyčnívá. Lepší jsou užší modely s vyšším pasem a z pevnějších materiálů, které bříško stáhnou. Bříško schováte také delší volnější halenkou.

Z kolekce OTTO vám doporučujeme:

Pohodlné džíny vpředu se dvěma kapsami s patkami, s módními dělicími švy, které opticky zeštíhlují

 

 

 

 

 

 

Stahovací kalhotky se zvýšeným pasem. Materiál: polyamid/elastan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Váš Kristián, módní poradce OTTO

Reklama