Jen před pár dny vypustil Xindl X do světa první skladbu z dokončeného alba ČECHÁČEK MADE (vyjde 18. 4.) a jeho Barbínu už téměř 350 000 lidí, klip naleznete zde.  Zmiňovaná deska sice vyjde až v polovině března, ale všechny skladby už můžete slyšet živě během jarní šňůry s názvem ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ, které startuje na Slovensku 6. března. 

Na koncertech samozřejmě nebudou chybět ani další písně z Xindlova pera.  Plánované album ČECHÁČEK MADE by mělo být návratem ke Xindlovým písničkářským kořenům, proto se rozhodl písně v předpremiéře představit pouze sám s kytarou jako za svých folkových začátků.

xindl

„Být na podiu s kapelou za zády a koncertovat jen sám s kytarou proti sálu plnému lidí, jsou dvě zcela jiné disciplíny, dva zcela rozdílné zážitky.  I přesto, že hraní s kapelou je super a nabíjí mne energií, sólové hraní má zase navíc určité kouzlo, co hraní s kapelou nemá. Za těch sedm let, co jsem Xindlem, jsem zatím nepřišel na to, co mne baví víc, a myslím, že fanoušci se na tom také nemohou shodnout. Proto jsem dospěl ke schizofrennímu řešení - na jaře odjedu turné po malých klubech sám s kytarou a představím písně v podobě, v jaké vznikly. Na podzim se chystám nové písně představit s kapelou v podobě z desky na pěti velkých koncertech,“ dodává k jarnímu ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ Xindl X.

Předskokanem české části turné Xindla X bude písničkářský objev Petr Lüftner, který vloni zabodoval svým internetovým hitem „Ty jsi to Ústí“.

ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ bude mít celkem šest slovenských zastávek a šestnáct českých.

U nás začíná 27. března v Moravském Krumlově a končí 2. května v Jaroměři.

xindl2

Zastávky turné ČECHÁČEK S KYTAROU NA TURNÉ:

27.3.      Moravský Krumlov, Kinosál

28. 3.     Kladno, Poldofka

29. 3.     Hradec Králové, Ozzies klub

3. 4.       Plzeň, Anděl Café

4. 4.       Litvínov, ponorka

5. 4.       Mělník, Masarykův KD

10. 4.     Jablonec n.N., Klub Na rampě

11. 4.     Děčín, Garage

12. 4.     Golčův jeníkov, Klub Vagon

17. 4.     Zlín, Music Land

18. 4.     Vrbno p. Pradědem, Kavárna Panorama

19. 4.     Valašské Meziříčí, M-Klub

24. 4.     Fulnek, Klub Fulnečka

25. 4.     Litovel, Záložna

26. 4.     Frýdek Místek, Stoun

2. 5.       Jaroměř, Bastion No 35

Pravidelně aktualizované naleznete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial.

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama