Jsem „kafař“ a den bez tohoto nápoje si už snad ani neumím představit. A protože nejsem žádný začátečník a nechutná mi kdeco, dozvědět se o kávě zase něco víc a možnost naučit se připravit filtrované kafe jako správný barista, znělo jako skvělý nápad. A taky že jo!
Tříhodinový kurz vedla zkušená, neskutečně vzdělaná a skvělá Terezka Balá, která létá po světě a vybírá tu nejlepší kávu pro kavárny Doubleshot. Vlastně to bylo poprvé, co jsem se setkala s takhle zapáleným znalcem tohoto oboru a rozhodně to stálo za to.

Workshop i pro úplné neznalce

Tento seminář není pro žádné profíky, ale pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco nového a třeba i potom trochu frajeřit před rodinou nebo přáteli. Tak jako já!
A jak to ve škole bývá, než přijde praxe, je potřeba získat nějaké vědomosti. Nejprve jsme si popovídali o tom, co je pro kávu důležité, proč věnovat pozornost chuti i vůni, hovořili jsme o zpracování, odrůdách i samotných přípravách. Věděly jste například, že se zpracování kávových zrn dělí na naturální, promytou a tzv. medovou a ten daný způsob má vliv na chuť i barvu výsledné kávy?

Nebo třeba, že odrůda Robusta obsahuje větší množství kofeinu a je více hořká, oproti tomu Arrabica má bohatší chuť a je zajímavější? Ne? Nevadí, já totiž také ne.
A pak jsme přešli k té očekáváné praktické části a vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, s vlastními (vypůjčeným) profi přístroji a pomůckami, celkem čtyři způsoby přípravy filtrované kávy.
Každá metoda má svou recepturu i kroky, kterými je třeba se řídit. Nejzajímavější na celé věci je pak ta, že z jednoho druhu kávy vznikla pokaždé úplně jiná chuť i barva.

Překvapení na závěr

Protože jsme byli šikovní studenti, na závěr pro nás měla Terezka překvapení, které sice nebylo vhodné pro řidiče, za to zahřálo a chutnalo na jedničku s hvězdičkou – pravou irskou kávu. Takže pokud jste tuhle dobrotu nikdy neochutnaly, doporučuji všema deseti. Kombinace horké kávy, Jamesona a husté vrstvy smetany je opravdu jedinečná. O to víc, když si ji dokážete připravit sama!

Kurzy, semináře a workshopy z dílny pražírny Doubleshot sledujte zde.

Mohlo by vás zajímat:

Reklama