Čtenářka eli.emanuela nám poslala smutný příběh své kamarádky, která na trhu práce pravděpodobně prohraje s bezdětnou workoholičkou. Díky eli.emanuelo za příběh.

Mám veliké štěstí, že v práci s kolegy problém v podstatě nemám (sam tam se něco najde, ale žádná katastrofa to není). Jednak je to dáno tím, že jsem díky své pracovní pozici od většiny kolegů do jisté míry izolována, jednak i tím, že pro naši práci je nezbytným předpokladem tolerance, respekt a vstřícný přístup.
Přesto i já bych ráda k dnešnímu tématu svou troškou přispěla. Sama jsem se s tím setkala jen v mírné formě, ale moje kamarádka (pracuje samozřejmě jinde) si to „užívá“ dennodenně. Tím problémem je, když se na jednom pracovišti sejde maminka s malým dítětem a bezdětná workoholička, která si chce u vedení šplhnout.

Maminky to znají - dítě onemocní, a když není po ruce ochotná babička či tetička, musí si máma vzít paragraf a zůstat s marodem doma. Toho samozřejmě umí využít kolegyně workoholička, která před šéfem neopomene zdůraznit, jak ona je v práci od rána do večera, každý den, jak je spolehlivá, jak svou práci vždy odevzdá včas, že nespěchá vyzvedávat dítě ze školky, ale může v práci zůstat i do noci, ...

Já jsem se setkala jen s pár nepříjemnými poznámkami, které jsem si s dotyčným vyříkala a je klid. Kamarádka bohužel takové štěstí nemá, kolegyně se rozhodla, že ji vyštve, a daří se jí to. Své pozice té, která má mojí kamarádce přidělovat práci, zneužívá. Kamarádce nezadává žádnou pořádnou práci, takže před šéfem se pak nemůže prokázat dobrými výsledky.

A to, že si jednou jedinkrát dovolila být s nemocným dítětem týden doma, z toho byla obrovská ostuda - i sám šéf ji pořádně seřval. Za chvíli jí končí zkušební doba a ona už teď tuší, že ji propustí a že si zase bude marně hledat práci.

Tam, kde bydlí, je o práci nouze, i přes vystudovanou školu a jazykové znalosti nemůže nic najít. A malé dítě je z pohledu zaměstnavatele problém a přítěž, raději vezme někoho takového, jako je ta bezdětná workoholička...

 Jenže i ta bezdětná jednou bude mámou a sama to zažije, sama bude řešit, co s nemocným dítětem a jak to skloubit s prací.
Kéž by k sobě lidi byli víc tolerantní...

Dobrý den,

posílám příspěvek k dnešnímu tématu. Kdyby se Vám líbil natolik, že byste jej chtěl ocenit, tak prosím ne řezanými květinami :) , nemám je ráda, neb mi vadí koukat na to, jak ve váze umírají.

S díky a přáním pěkného dne

eli.emanuela
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

  • Kolega, kolegyně, která vás štve.
  • Napište mi, čím vás štve
  • Co vám provádí
  • Proč ji/ jeho nesnášíte

pište na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním. Čím, to se rozhodnu až podle vašeho příspěvku, ale věřte, že nebudete litovat.


A máme tu desátou, předposlední otázku dnešní soutěže.

Pravidla najdete v novince vyšlé dnes v 8.00

Odpověď na otázku v žádném případě nevkládejte pod tento článek. Přečtěte si pravidla.

10 5 Na katastru které obce se nachází nejvýchodněji položené místo České republiky?

Reklama