První ročník výběrového programu Women in Tech zaměřeného na podporu žen, zejména ze startupového prostředí, má za sebou úspěšné finále. Unikátní program pořádaný Hospodářskou komorou prostřednictvím Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI) a technologickou společností Huawei v průběhu šesti měsíců předával cenné know-how šesti vybraným podnikatelkám, jejichž byznys má přesah do technologického odvětví. Účastnice mají příležitost načerpat zkušenosti, rozvíjet svůj talent a schopnosti, ale také získat cenné kontakty, a díky tomu posunout své projekty výrazně dál. Jejich projekty se tak dostávají na vyšší, často nadnárodní úroveň.

Na české startupové scéně se začíná pohybovat stále více tvůrčích a sebevědomých žen se skvělými nápady, což je velmi dobrá zpráva pro tuzemský byznys. O úspěchu v podnikání ale nerozhoduje pohlaví, nýbrž schopnosti a nadšení, a také možnost získat potřebné know-how a kontakty. Ocenění účastnic na slavnostním ceremoniálu tak není posledním krokem programu. Do budoucna zůstanou součástí platformy Women in Tech, která se s dalšími ročníky otevře většímu množství startupistek a podnikatelek.

63a2f806355fcblobid0.jpg

„Když jsem v červnu tohoto roku byla vybrána do programu Women in Tech, nevěděla jsem, že mám před sebou půl roku setkávání se zajímavými ženami, které se, podobně jako já, rozhodly založit start-up, v nichž jsou technologie klíčové,“ podělila se o své dojmy Andrea Najvárková, spoluzakladatelka firmy BringAuto. Program jí dal mimo jiné hlavně možnost poznat inspirativní kolegyně, zakladatelky či manažerky firem, jež se pohybují v oblasti technologií a setkávají se s podobnými výzvami. Bohdana Goliášová, zakladatelka největší české platformy pro rukodělné umělce Tvůrci v praxi, ocenila individuální přístup, vzdělání a konzultace šité „na míru“ i možnost konzultovat se zahraničním mentorem.

Program byl v průběhu roku tak pestrý, že byl přidanou hodnotou nejen pro oceněné finalistky, ale i širokou veřejnost,“ zhodnotil první ročník Women in Tech James Tang, ředitel společnosti Huawei pro Česko. „Věřím, že se nám letos podařilo zvýšit povědomí o ženách v ICT sektoru a jsem velmi rád, že naše společnost může být součástí rozvoje tuzemské ženské startupové scény.“ Jeho slova potvrdila i další z účastnic, zakladatelka startupu Impactso Hana Stelzerová: „V tomto projektu nejde o soutěž, ale o vzájemnou podporu, rozvoj našeho potenciálu a ženskou solidaritu. To si myslím, že v naší společnosti chybí a v tom je tento projekt výjimečný. Women in Tech zviditelňuje ženy podnikající v IT a já věřím, že to pomůže více ženám se v oblasti digitalizace realizovat.“

Projekt Women in Tech bude pokračovat, tentokrát se do něj může sama přihlásit jakákoliv začínající podnikatelka se zájmem o technologie. Z přihlášek poté odborná porota vybere širší počet účastnic, které získají přístup k online vzdělávací a networkingové platformě. Užšímu okruhu účastnic pak bude poskytnutý individuální mentoring a vzdělávání na míru jejich podnikání.
 
Účastnice programu Women In Tech

  • Bohdana Goliášová – Tvůrci v praxi
  • Hana Stelzer – Impactso
  • Maria Šimůnková – Nekrachni
  • Eva Stejskalová – Regionální televize
  • Barbora Korandová – uLékaře.cz
  • Andrea Najvárková – BringAuto

     63a2f7aaae486obrazek.jpg