A dnešní plesové téma nakonec uzavřeme masopustním veselím. Příspěvek poslala čtenářka s nickem Winnie the Pooh, která se na místní venkovské tancovačce stala výherkyní nevšední ceny.

Dobrý den,
Posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Masopust

Na plesy, zábavy a tancovačky občas s manželem chodíme a většinou si to s partičkou přátel náležitě užijeme. Nemohu ale zapomenout na jednu zábavu, která mi způsobila pěkný šrám na duši.

Přátelé nás pozvali na tradiční masopustní zábavu, která v jejich vesničce probíhá vždy v maskách.  Docela jsem se těšila, myslím, že dospělí dnes nemají příliš příležitostí užít si maškarní veselí. Pořídili jsme masky, už si nějak nevzpomínám, za co se převlékl manžel, ale já si opatřila docela šmrncovní kostým pirátky.

Až na ty masky to byla docela běžná venkovská tancovačka v místní sokolovně s vesnickým šramlem. Docela dobře jsme se bavili, tancovali i něco popili, jak už to tak bývá. Časem došlo i na vyhlášení nejlepších masek. Tam jsem se ke své spokojenosti neumístila, prostě nestojím nijak zvlášť o pozornost. Jenže odříkaného největší krajíc, jak se říká. Vyhlašovala se i zvláštní prémie kapely. Cena byla prapodivná, vítězná maska měla právo nebo spíš povinnost vybrat si někoho z kapely a toho obšťastnit polibkem. Ke svému naprostému zděšení jsem tuto cenu „vyhrála“ já. V podstatě to byla jen legrace a naštěstí zde byla možnost výkupného ve formě panáků kořalky pro celou kapelu, o což vlastně šlo.

A tehdy mě, snad poprvé a pevně doufám, že také naposled, strašně zklamal můj manžel. Ač je vždy a všude mužem činu a jindy by mě okamžitě tohoto nemilého závazku zbavil a bez otálení by objednal celé kapele panáčky klidně i dvakrát, zrovna ten večer byl nějak víc opivněn a nějak mu to celé prostě nedocházelo. Dobře se bavil a byl naprosto nad věcí. Ne snad, že by předpokládal, že budu olíbávat někoho z kapely, ale prostě mu nějak nepřipadalo, že je třeba něco vyřešit. Jistě, mohla jsem výkupné zaplatit sama, ale měla neodbytný pocit, že by mělo být věcí manžela postarat se o to, aby moje čest nedošla úhony.

Na moje úpěnlivé naléhání nakonec před skončením zábavy sice frťany pro hudebníky koupil, ale já už měla stejně celý večer pokažený. Připadala jsem si potupená, cestou domů ukápla i nějaká slza a já se zařekla, že na masopust do téhle obce mě už nikdy nikdo nedostane.

Postupem času jsme si to vysvětlili, manžel sám uznal, že se k tomu měl postavit jinak. Už jsem mu dávno odpustila, klidně se tomu už i zasměji, ale zapomenou pořád nějak nemůžu, ač  je to už pár let..
Na plesy chodíme dál, ale svůj slib ohledně masopustu jsem dodržela.

Zdraví

Winnie the Pooh

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

__________________

Když je člověk opilý, tak mu moc nedochází, co se sluší a co se nesluší.
Víte, jak se to zpívá v Dámě na kolejích…. Odpusťte mu paní Kučerová…. a začněte znova ))
Děkuji, že jste napsala a ať vás letošními plesy neprovází žádné nedorozumění.
Saša

Téma dnešního dne: 11. ledna 2013: Plesy a plesání

 • Máte ráda plesy a chodíte na ně?
 • Vyhrála jste někdy něco v tombole?
 • Byla jste i na nějakém plese, který byl v duchu třeba Plesu v pražské Státní opeře?
 • Kolik byste byla ochotna nejvíc zaplatit za vstupenku?
 • Na jakém plese jste byla naposledy
  nebo naopak, na jaký se chystáte?
 • Který společenský tanec je vám nejbližší?
 • Chodila jste do tanečních?
 • Vzpomeňte na své taneční začátky.
 • Napište nějakou humornou historku z tanečního bálu :)

Záchytných bodů je dost
Příspěvky k dnešnímu tématu
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek, hodící se k chystání na ples. Lak na vlasy, tužidlo na vlasy a sadu očních stínů kosmetiky AVON.

d

Reklama