Pokud jste milovníky tenisu, kterým nestačí pouze sedět u televize a sledovat Wimbledon, užijte si svou vášeň i o dovolené. Hotelový vyhledávač trivago.cz přináší seznam 8 hotelů nejen pro náruživé tenisty. Zahrajte si pár setů ve stínu světově proslulých vodopádů Iguazú, vylepšete si podání v Karibiku nebo si zahrajte na kurtech, které navrhl a vlastní sám Andy Murray.

1. Gstaad Palace, Gstaad, Švýcarsko

 gstaad

palace

gstaad palacee

Již stoleté výročí oslavil hotel Gstaad Palace, připomínající Grandhotel Budapešť Wese Andersona. Uchvátí vás kombinace diskrétnosti hotelu, kterou využívá mezinárodní klientela, a omračujících výhledů na město Gstaad a Švýcarské Alpy. Tenisový nadšenci mohou vybrušovat svou hru na jednom ze 4 antukových kurtů a v létě mají také možnost využít speciální nabídku - týden s intenzivní výukou pod vedením Roye Emersona – ano, opravdu se jedná o držitele 28 grandslamových titulů. Gstaad Palace disponuje 100 pokoji zařízenými ve stylu horské elegance. Po večeři z jedné z 5 restaurací si můžete odpočinout a zregenerovat například v soukromém Spa Suite či si dopřát očistnou terapii hammam.

Ceny začínají na 14 982 Kč (17. – 18.8.2016)

2. Cromlix House, Dunblane, Velká Británie

cromlix 2

cromlix

cromlix house pokoj

V roce 2010 šel Andy Murray za svědka svému bratrovi Jamiemu – svatba se odehrávala v Cromlix House, viktoriánském zámečku posazeném na pozemku o rozloze 34 akrů. O 3 roky později se Andy rozhodl vstoupit do světa hoteliérství a koupil právě tento hotel. Po roce renovací jej v dubnu 2014 otevřel jako pětihvězdičkový hotel s 15 pokoji, jedním “Gate Lodge” a tenisovým kurtem ve wimbledonských barvách – fialové a zelené. Hosté si mohou vychutnat večeři v gurmánské restauraci Chez Roux a večer zakončit například ve “whisky místnosti” a užít si skotskou atmosféru u jednoho z mnoha krbů.

Ceny začínají na 7 697 Kč (17. – 18.7.2016)

 3. Belmond Hotel das Cataratas, vodopády Iguazú, Brazílie

cataratas

cataratas das

hotel das catarats

Můžete sem přijet kvůli tenisu, ale zůstanete spíše k kvůli vodopádům… Hotel das Cataratas je jediný hotel v brazilském národním parku Iguazú a nabízí tak unikátní pohled na největší systém vodopádů na světě – jakožto hosté si jej totiž budete moci vychutnat i při západu slunce. Tenisový kurt s umělým povrchem se nachází v zahradách, stejně tak zde naleznete i vyhřívaný bazén a uvnitř tělocvičnu. Pokoje jsou zařízeny v portugalském koloniálním stylu. Hlavní budova je obklopena terasami, kde si můžete dopřát večeři s nezapomenutelným výhledem.

Ceny začínají na 8 072 Kč (27. – 28.7.2016)

4. Stoke Park, Buckinghamshire, Velká Británie

hotel stoke

kurty

stl,e

Britský  sportovní a společenský klub na venkově, Stoke Park, byl založen v roce 1908 a na soukromém pozemku o rozloze 300 akrů nabízí pětihvězdičkový hotel s 49 pokoji a apartmány, 3 restaurace, wellness a také 13 tenisových kurtů. Tenisové zařízení zde patří k jedněm z nejlepších v celé zemi. Najdete zde 6 tenisových kurtů podle kritérií Wimbledonu a pravidelně se zde odehrává i exhibice The Boodles Tennis Challenge, kde si letos zahrál například Novak Djokovic či Lukáš Rosol. Zajímavostí je i to, že se na zdejších travnatých tenisových kurtech natáčely scény s Paulem Beetanym pro film Wimbledon.

Ceny začínají na 7 588 Kč (17. – 18.8.2016): www.trivago.cz/stoke-poges-39780/hotel/stoke-park-370146

5. Forte Village, Sardinie, Itálie

forte

forte village

pokoj forte

Forte Village se může pochlubit 12 tenisovými kurty (10 antukovovými, jedním travnatým a jedním s umělým povrchem), všechny navíc disponují nočním osvětlením. K tomu pořádá tenisové akademie a nabízí tak možnost zahrát si s opravdovými tenisovými legendami, včetně československého profesionálního tenisty Karla Nováčka. Tenisové kurzy jsou určeny pro hráče každého věku, od začátečníků po profesionály – jsou zaměřeny například na jednotlivé údery či techniku. Resort je složen z několika hotelů, které dokáží uspokojit různorodé potřeby cestovatelů – preferujete výhled na moře či do tropické zahrady, relaxujete raději na balkóně či terase? Hosté si mohou vychutnat večeři pod hvězdami v několika moderních restauracích, kde pravidelně vaří michelinskou hvězdou ocenění kuchaři včetně známého Gordona Ramsayho. 

Ceny začínají na 15 447 Kč (3. – 4.9.2016)

6. Carlisle Bay, Antigua

bay

kk

pokojícek bay

Carlisle Bay je luxusní resort v Karibiku obklopený bílým pískem, palmami a tyrkysovým mořem. Ani v tomto ráji nemusíte mít obavy, že byste vyšli z formy – najdete zde 9 udržovaných tenisových kurtů, z nichž 4 jsou vybaveny pro noční hru. Pokud se chcete zlepšit, vyzkoušejte trénink pod vedením místního profesionála Kenda Gonsalvese – na výběr máte jak skupinové, tak individuální lekce. Pokud by třeba vaše drahá polovička nebyla tenisový nadšenec, může vyzkoušet například potápění, plachtění či jiný vodní sport v tomto tropickém ráji. Všech 82 moderně zařízených apartmá má výhled na moře a jsou uzpůsobeny rodinám i pro páry. Všechny také disponují individuálně ovládanou klimatizací, denně čerstvým ovocem, 24hodinovou pokojovou službou či třeba podložkou na jógu. Relaxovat po náročném dni můžete na terase apartmá či v po zahradě zavěšených houpacích sítích.

Ceny začínají na 17 220 Kč (19. – 20.7.2016)

7. Vitalhotel Wolfgangsee, St. Wolfgang, Rakousko

teniskurty

bazen

vitalhotel

Pokud se chcete podívat do Rakouska a zároveň se nevzdávat tenisových tréninků, pak je rodinný Vitalhotel Wolfgangsee s výhledem na jezero Wolfgangsee a Alpy ideální místo pro vaši dovolenou. K dispozici jsou tu pro profesionály i amatéry 3 venkovní tenisové kurty a hala s dalšími třemi. Prostorné pokoje jsou zdobeny dřevěnými detaily, které jen podtrhují klidnou atmosféru, a nabízí také ztrhující výhled z balkónu. Restaurace nabízí jídla z lokálních potravin nejvyšší kvality dochucená bylinkami z hotelové zahrádky. Hosté si mohou zlepšit své tenisové dovednosti využitím balíčků a nabídek jak pro dospělé, tak děti od 4 let. Nejen hotel, ale i jeho umístění je uchvátné – v zimě je tento region ideálním místem pro lyžování a v létě zase pro vysokohorské túry. Dokážeme si zde představit Rogera Federera trávit volné chvíle po ukončení kariéry profesionálního tenisty.

Informace o cenových nabídkách: www.trivago.cz/st-wolfgang-43558/hotel/vitalhotel-wolfgangsee-36227

8. Belmond La Residencia, Mallorca, Španělsko

houe

la residencia

tenis

bazenky

Belmond La Residencia se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Mallorca a nabízí fantastický výhled na horskou vesničku Deia a pohoří Serra de Tramuntana. Předtím, než jej v 80. letech koupil a zrenovoval Richard Branson, nacházela se zde olivová farma s několika panskými sídly. Mezi olivovníky se nyní nachází dva tenisové kurty s výhledem na Středozemní moře. Hotel nabízí také lekce s certifikovaným trenérem, turnaje a dokonce videoanalýzu. Každý pokoj je unikátní – všechny jsou zařízeny krásnými mallorskými starožitnostmi a místními uměleckými kousky. Večeři si vychutnejte při svíčkách v restauraci El Olivo – v nabídce jsou středozemní speciality včetně menu pro vegetariány.

Ceny začínají na 19 916 Kč (18. – 19.9.2016)

Zdroj fotografií: trivago.cz

Ceny (za dvoulůžkový pokoj a za noc) jsou platné ke dni 6.7.2016 a mohou se měnit dle aktuální nabídky rezervačních stránek.

Reklama