Ve středu a ve čtvrtek (5.–6. srpna 2015) se odehrály na brněnském hradě Špilberk magické svatojánské noci. Sen noci svatojánské a Veselé paničky windsorské byly na Špilberku vyprodány do posledního místa.

Svatební crazy komedie o věčném bloudění v lese vztahů Sen noci svatojánské nastavuje zrcadlo vývoji vztahu od první zamilovanosti až po manželskou krizi. V hlavních rolích se zde představili David Prachař jako Theseus a Oberon, Vanda Hybnerová jako Hippolyta a Titánie, Csongor Kassai jako Egeus a Puk, mladí milenci Hana Vagnerová, Martin Písařík, Zuzana Stavná a Petr Vančura / Lukáš Příkazký, a řemeslníci Josef Polášek a Marek Daniel. Na piáno tento milostný „jamsession“ doprovázel Václav Kopta jako Píšťala.

sd

Kultovní Veselé paničky windsorské letos naposledy

Režisér Jiří Menzel propůjčil hře Veselé paničky windsorské opravdové kouzlo. Komediesi za sedm hracích sezón získala srdce Brňanů, někteří představení navštěvovali dokonce s každoroční pravidelností. „Komedie mám rád, protože v nich často zajiskří víc pravdy a moudrosti než v tragédiích, které nám obvykle předkládají pravdy dávno známé,“ řekl Jiří Menzel o zábavné hře o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti.

ds

Obsazení vévodil Bolek Polívka v roli bonvivánského rytíře Jana Falstaffa, důvtipnou paní Pažoutovou hrála Simona Stašová, její spikleneckou přítelkyni paní Brouzdalovou ztvárnila Eva Režnarová.

Věděli jste?
Traduje se, že komedii si od Shakespeara objednala sama královna Alžběta, neboť ji v prvním dílu hry Jindřich IV. nadchla postava rytíře Jana Falstaffa a svého oblíbence chtěla vidět příště zamilovaného. Shakespeare její přání splnil i nesplnil: ve Veselých paničkách totiž Jan Falstaff lásku používá hlavně jako nástroj, kterým chce vyřešit svoji „osobní finanční krizi…

„Představení Veselé paničky windsorské byla vyprodána již brzy po spuštění předprodeje. Těší nás, že Brňané mají zájem vyrazit za divadlem ven i s rizikem, že počasí je vždy nejisté. Věříme, že i pro příští sezónu se nám podaří zajistit stejně silná představení,“ dodává Roman Valla, ředitel spolupořádající agentury Ogilvy & Mather Morava.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama