profimedia-0576712581.jpgFoto: Profimedia

To znamenalo, že byl odložen návrat do školy po vánoční přestávce i u prince George a princezny Charlotte. George, kterému je nyní sedm let, je v současné době ve třetím ročníku na soukromé londýnské škole, zatímco Charlotte (5 let) je v první třídě.
 
Během prvního uzamčení princ William a Kate hovořili o výzvách domácího vzdělávání, přičemž připustili, že nechali nejstarší děti učit se i během velikonočního volna. Princ William popisuje domácí vzdělávání jako zábavné, avšak přiznává, že není jeho silnou stránkou, zatímco Kate dodává, že je náročné zajistit, aby si děti udržovaly vzdělání během toho, co jsou školy zavřené.
 
„Moje trpělivost je mnohem menší, než jsem si myslel. Ale zjistil jsem, že moje žena má trpělivosti hodně. Byl jsem také trochu v rozpacích ze svých matematických znalostí. A to mluvím o matice pro druhou třídu,“ přiznal následník trůnu během červencového vystoupení v podcastu That Peter Crouch, kde se ho ptali, co se o sobě dozvěděl během prvního uzamčení.

profimedia-0445025000.jpgFoto: Profimedia

Kate mezitím v květnu během vystoupení v pořadu This Morning prozradila, že George nebyl příliš nadšený z toho, že jeho malá sestra dostává více vzrušujících školních projektů. „George je velmi rozrušený, chce totiž dělat Charlottiny projekty. Protože dělat věci jako sendviče s pavouky je mnohem víc cool než věnovat se gramotnosti,“ smála se Kate.
 
Nyní při opětovaném uzavření škol se královské děti se stejně jako mnoho dalších učí prostřednictvím online vzdělávání. Pro vévodkyni je vzdělání jejích dětí velmi důležité a nepochybně bude dělat vše pro to, aby zajistila, že budou mít dostatek zdrojů, které k výuce potřebují. S dětmi se samozřejmě budou oba rodiče opět učit a pomáhat jim s úkoly.
 
Během třetího ročníku na Thomasově škole má George hodiny francouzštiny, výpočetní techniky, umění, hudby, dramatu, baletu, vědy, historie, zeměpisu, matematiky, angličtiny a tělesné výchovy. S geografií a historií mu určitě velmi rád pomůže princ William, protože z těchto předmětů promoval.
 
Charlotte se zase učí francouzštinu, výpočetní techniku, umění, hudbu, drama a balet. Oba královští sourozenci se budou moci učit umění a matematiku od Kate, která v těchto předmětech vynikala. Nápomocna je s domácí výukou pak samozřejmě i chůva Maria Teresa Turrion Borrallo, která byla proškolena na Norland College, kde od roku 1892 školí chůvy pro britskou elitu.

will-kate-k.jpg

Foto: Profimedia

Reklama