profimedia-0672402746.jpg

Foto: Profimedia

Princ Harry se podle magazínu Hello! už v minulosti nechal slyšet, že nenávidí selfie. A i William řekl, že je na styl těchto fotografií „alergický“. Královna se zase nechala slyšet, že jí připadá „znepokojující“ a „divné“, když čelí hromadě lidí, kteří se s ní snaží vyfotit selfie. V roce 2014 americký velvyslanec Matthew Barzun po setkání s Jejím Veličenstvem prozradil, že královna také řekla, že jí chybí s lidmi oční kontakt, když si chtějí fotit selfie.

Jennifer Gehmair z yukonského vládního turistického oddělení v roce 2016 při návštěvě Williama a Kate v Kanadě vysvětlila, že by se lidé nikdy ke členům královské rodiny neměli otáčet zády. Což je při pořizování selfie vlastně běžná praxe. „Otočit se zády k vévodovi a vévodkyni a udělat si selfie se nedoporučuje. Vím, že je to zábavné, ale mnohem raději by viděli vaši tvář,“ pronesla tehdy dle Smooth Radia.

Čtěte také: Vévodkyně Kate na Jamajce ohromila v zářivě žlutých šatech. Byla nepřehlédnutelná

profimedia-0672450998.jpg

Foto: Profimedia

Tentokrát ale Kate s Williamem udělali výjimku. První den na Jamajce, kam se vydali během svého turné po Karibiku, navštívili starou Kingstonovu čtvrť Boba Marleyho v Trench Town. Neváhali a společně si vyzkoušeli, jaké to je sedět v dvojbobu. A právě v tu chvíli královský pár porušil „královské pravidlo o selfie“ a společně s týmem Cool Runnings z Jamajky oba zapózovali na zábavném snímku.

Fotografie, kde se Kate a William usmívají od ucha k uchu v obležení týmu, byla později sdílena na oficiální instagramový účet Jamaica Bobsleigh & Skeleton. „Je to pro nás čest mít vévodu a vévodkyni z Cambridge nejen na Jamajce, ale také v jednom z našich bobů, které tvoří historii! Jsme vděční za podporu a těšíme se, že budeme opět tou nejžhavější věcí na ledě na zimních olympijských hrách 2026,“ stojí u snímku, na který dokonce William a Kate reagovali. Napsali: „Rádi jsme vás dnes všechny poznali.“ Příspěvek pak sdíleli na instagramové stories a přidali k němu text: „Selfie do archivu.“

Není to samozřejmě první selfie, na kterém se někdo z královské rodiny objevil. Ale jak jsme již psali výše, je to opravdu výjimka.

Také by vás mohlo zajímat: Jednou jako elegantní dáma, podruhé jako holčička. Vévodkyně Kate září v Karibiku

Zdroje: Hello! 1, Hello! 2, Smooth Radio, Instagram Jamaica Bobsleigh & Skeleton, Instagram Duke and Duchess of Cambridge

Reklama