Společnost Whirlpool, světová jednička ve výrobě velkých domácích spotřebičů, v popradské továrně slavnostně zahájila výrobu nových zpředu plněných úzkých praček. Hlavní výhodou těchto modelů je především nová konstrukce s praktickou hloubkou pouhých 45 cm. Kompaktní pračky jsou stále oblíbenější u spotřebitelů po celé Evropě. Whirlpool si od tohoto strategického rozhodnutí slibuje stabilizaci objemu výroby, ale také možnost zvýšení počtu pracovních míst v regionu pod Tatrami.

whirpool

Společnost Whirlpool v Popradu slavnostně zahájila výrobu nových zpředu plněných praček, které se vyznačují nejen kompaktními rozměry a úspornými vlastnostmi, ale také těmi nejnovějšími technologiemi. Pro tento strategický krok se společnost rozhodla na základě sílící poptávky po tomto typu automatických praček na významných evropských trzích. Nové výrobky by měly být pro spotřebitele atraktivní nejen z hlediska parametrů či designu, ale také cenové dostupnosti.

Jak naznačují aktuální trendy v prodeji automatických praček, právě kompaktní modely představují přibližně 36,3% podíl na celkovém prodeji praček v České republice s meziročním nárůstem o 7 %. Pračky s menšími rozměry zaujaly především zákazníky, kteří usilují o maximální úsporu místa v domácnosti a zároveň očekávají standardní kapacitu bubnu, širokou nabídku programů, pokrokové technologie nebo nízké provozní náklady.

whirpool

Celý projekt – od vývoje prototypu přes úpravu výrobních linek až po zátěžové testy – probíhal ve vývojových laboratořích společnosti Whirlpool přímo v popradské továrně. „Nespornou výhodou našeho výrobního závodu v Popradu jsou několikaleté zkušenosti, špičkové technologické vybavení a v neposlední řadě kvalifikovaní pracovníci s dlouholetou praxí. Uvedení nových praček není zdaleka jedinou metou, které jsme dosáhli. Velmi populární jsou například mimořádně tiché, vrchem plněné pračky ZEN s přímým náhonem bubnu, které již několik let vyvážíme z Popradu do celé Evropy,“ uvedl Radek Novotný, generální ředitel Whirlpool pro Českou republiku a Slovensko.

whirpool

whirpoolV minulém roce si popradská továrna připomenula výročí 20 let vstupu strategického investora Whirlpool Corporation. Tento závod je v rámci regionální skupiny Whirlpool EMEA se sídlem v italském městě Comerio největším na výrobu automatických praček v Evropě. V loňském roce se v popradském závodu vyrobilo celkem 1,5 milionu automatických praček. Ty následně putují do celého světa, přičemž na slovenském trhu zůstává přibližně 3 % produkce. „Z hlediska vývozu je pro nás klíčová zejména střední a západní Evropa, i když naše výrobky dodáváme také do exotických destinací, jako jsou Maroko či Hong Kong. Procentuálně můžeme z hlediska odbytu výrobu popradské továrny rozdělit na 55 % pro Evropu západní, 37 % pro střední a 4 % východní. Zbývající 4 % míří na ostatní trhy,“ upřesňuje Luigi La Morgia, ředitel výrobního závodu Whirlpool v Popradu.

Továrna v současnosti zaměstnává více než 1000 lidí, čímž se řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu. Právě výrobou nového typu pračky by společnost chtěla vytvořit další pracovní příležitosti.

Více informací naleznete na www.slovenskepracky.sk

Whirlpool

Reklama