My máme doma psí slečnu westíka Enggie a je jí 11 měsíců. Je to děsná závislačka a my ji vlastně máme místo mimča, které se nějak nedaří. Teď asi prožívá nějakou pubertu či co, protože pořád jen drážkuje, když není vše, jak chce ona. Když jsou v TV zvířátka, tak si sedne na gauč co nejblíže k TV a čučí na ni, ale jak pořad přepneme nebo skončí, tak začne vrčet, poštěkávat a zlobit se, že už je konec.

Když byla mladší, tak v pohodě zvládala povely na 1, ale teď zlobí. Jak vidí nějakého psa, tak zdrhne a je jí jedno, že se můžu uřvat. Už ani slovo NA nepomáhá, natož KE MNĚ! Bylo by fajn, kdyby nám ten odborník poradil. No snad rada nebude znít jako mějte ji na vodítku a je po problému. :o)

 

Taky se naučila děsně žebrat. Dělá, jako by ani nedostávala doma najíst. No je fakt, že ji to naučily její babičky - naše mamky, jak ji vidí, tak jí dopřávají a na nás neberou ohledy, asi nejedla, když tak žebrá. Ale je fakt, že má pohyb a váží 7,6 kg.

 
Nemluvím o tom, že pořád do té huby něco na vycházce bere, a nemyslím tím klacky, ale jak najde nějaký papír či jídlo... Bobky jsme ji už odnaučili baštit. No na chalupě pořád loví a žere slimáky a kobylky.

 

Zlozvyk má ten, večer se mezi 19.30–21. hodinou prospí, a pak začne řádit jak černá ruka. Vytahuje hračky a je plná energie a je jí jedno, že se půjde ven a před desátou spát. Jak si lehneme do postele, už si tam taky vleze a nejlépe na polštář, na kterém ležíte vy. A mít její zadek u obličeje nebo když vám mlaská do ucha, to není nic příjemného. My ji vyhodíme, odneseme do pelíšku, ale než manžel zalehne zpátky, už je tam zase. Když ji zavřeme do jiné místnosti, tak škrábe na dveře a držkuje a štěká. Bydlíme v paneláku, takže jí necháváme otevřené dveře všude. A když se do postele nedostane, tak začne likvidovat její věci, co má na kousání a hraní, a to se pak s nervama nedá vydržet, když vám u postele mlaská a kouše třeba do sušeného ucha. Tak si ji vezmeme do postele. Ale je fakt, že si třeba za půl hodiny vyleze, začne si hrát třeba hodinu a pak zase jde spát. Jakpak by si poradil s tímhle odborník?

 
MartinaC

Co na to odborník? ZDE