Na stránkách doktorvlas.cz se dozvíte o vlasech vše od A až do Z.
Všechny informace jsou přehledně rozděleny do kategorií, které jsou plné užitečných rad od odborníků. Mnohdy vás jejich znalosti šokují nebo přinejmenším překvapí, v každém případě se dozvíte věci, které jste netušili.

Pro znázornění přinášíme v tomto článku některé z nich.

DOTAZY A ODPOVĚDI

Začaly se mi mastit vlasy a zároveň se výrazně zhoršila pleť. Nevím, jak tento problém řešit.

Mazotok může ovlivňovat celá řada vnitřních i vnějších vlivů. Z těch vnějších jsou to teplotní rozdíly mezi venkovním prostředím a vytápěnými prostory, nošení pokrývek hlavy či příliš časté mytí vlasů vysušujícími šampóny. Mazotok ovlivňují ale také hormonální výkyvy, menstruace a způsob stravování. V zimních měsících trápí problém s mastnými vlasy i pletí mnoho lidí. Doporučuji mytí vlasů šetrnými šampony se složkami ovlivňujícími mazotok, s jejichž výběrem vám poradí v lékárnách. Omezte úpravy vlasů horkým vzduchem (kulmování, fénování), nepoužívejte kartáč a nenoste složité účesy. Vzhledem ke zhoršené kvalitě pleti by mohla mít dobrý efekt i hormonální antikoncepce. V případě, že obtíže postupně nevymizí nebo se objeví i jiné problémy (svědění, lupy, začervenání kůže), je namístě navštívit dermatologa.

Od té doby, co kojím dceru (už 11 měsíců), mám problémy s lupy a vypadáváním vlasů. Jak mám postupovat?

Těhotenství a kojení klade na organismus ženy velké nároky, proto je vhodné používat potravinové doplňky pro těhotné a kojící matky - tím prospějete i vlasům a vlasové pokožce. Výpad vlasů může souviset s hormonálními změnami v organismu během těhotenství a kojení. Jako "první pomoc" používejte šampony proti lupům (například Nizoral), v případě přetrvávání obtíží vyhledejte pomoc dermatologa.

Jak postupovat při řešení problémů s vlasy či vlasovou pokožkou

Pokud se objeví vlasové problémy, je vhodné se nejprve poradit s kadeřníkem, protože často se může jednat jen o kosmetický problém, odstranitelný správnou volbou vlasových přípravků. O výběru vhodných přípravků se můžete také poradit s lékárníkem a zahájit léčbu svého problému ihned a sám.

MÝTY A POVĚRY

Zesílí vlasy stříháním?
Vlasy po ostříhání ani nerostou rychleji, ani nezesílí. Růstová část vlasu leží hluboko v pokožce hlavy, zkrácení vlasu ji nijak neovlivní. Dobrý sestřih však dá vlasům plnější dojem.

NEMOCI VLASŮ

 

Při onemocnění vlasů dochází často ke svědění a tvorbě šupin. Tyto příznaky však mohou být přechodného charakteru, např. po použití nevhodného šamponu nebo jiného prostředku vlasové kosmetiky. Může se jednat o prosté podráždění nebo i o alergickou reakci na některou složku přípravku. Po odstranění vyvolávající příčiny potíže obyčejně samy ustoupí, při těžším průběhu je nutná léčba lokálně zklidňujícími prostředky. V případě alergické reakce lze eventuálně využít léky proti alergii.

 NEMOCI SOUVISEJÍCÍ S NADMĚRNOU ZTRÁTOU VLASŮ

 

V této sekci najdete mimo jiné velmi zajímavé popisky obrázků, které rozlišují padání vlasů podle druhů pleší. Podívat se můžete ZDE.

 

 

Pokud tedy chcete skutečně něco o svých vlasech vědět, klikněte na www.doktorvlas.cz
Reklama