webovky

V dnešní době máme nespočet možností cestovat tisíce kilometrů daleko. Pro každého je pak důležité být v kontaktu s rodinou, přáteli, ale také kolegy nebo obchodními partnery. Dnešní generace teenagerů lpí na neustálém kontaktu s kamarády, a to i přes to, že se s nimi rozloučili chvíli před tím, než za sebou zavřou dveře domova. Každému je daleko i blízko domova někdy tak trochu smutno a ocení snadné spojení. V dnešní době vám jej zajistí mobil nebo internet, není ale nad to, svůj protějšek také vidět. Právě takovou možnost vám zcela jednoduše zajistí webová kamera.

Webkamerku dnes seženete za pár korun, je to ale stejné jako u kvalitních lodiček, menší investice se vyplatí. V případě, že příliš šetříte, tratíte nejen na kvalitě, ale také na obraze, který je velmi podstatný. Důležité jsou i další parametry pro správný výběr. Seznamte se s nimi.

Umístění

Pohovku do kuchyně a pračku do obýváku? Tak určitě ne i svou webovou kameru totiž musíte správně umístit. Dobře ložené světlo je první složkou pro zajištění kvalitního obrazu. Nejlepším úhlem pohledu je zavěšení na obrazovku, umožní tak snímat obličej ve výšce a nezkreslí vás, budete tedy vypadat hezky a přirozeně.

Snímkování

webovky

Snímkovací frekvence je základním parametrem pro plynulý obraz. Ty z nejnovějších kamer snímají až 30 obrázků za sekundu, takže přenos videa je plynulý a hladký. Frekvence se pak nejčastěji uvádí ve snímcích za sekundu fps (z aj. frames per second).

Rozlišení

Lišit se? Právě „lišení", přesněji tedy rozlišení, je u kamery základním bodem pro kvalitní obrazový přenos. Udává jej počet bodů, přesněji pixelů, které kamera zaznamená. Tento údaj je uveden v popisu nebo na obalu každé "webky". U současných kamer je optimální rozlišení pro video okolo 1,3 megapixelu, tak bude obrázek jako živý. Rozlišení nejvyšší kvality vám pak zajistí HD (z aj. high definition), to je pak opravdovým luxusem v oblasti těchto funkcí.

webovky

Mikrofon

webovkyWebkamery jsou dnes již běžně vybaveny integrovaným mikrofonem. Připlatit se opět vyplatí, odměnou vám pak bude vysoká věrnost hlasu a vy budete mít pocit, že si s vaším protějškem povídáte tváří v tvář. Zárukou budou i funkce, které potlačí nežádoucí šum nebo hluk v pozadí, ty by totiž jinak věrohodnou komunikaci výrazně narušily.

Funkce sledování obličeje

Váš obličej je samozřejmě nejpodstatnější složkou obrázku, který na dálku vysíláte, proto je dobré mít jej stále na středu. Funkce sledování obličeje udrží vaši tvář neustále uprostřed zabíraného obrazu a v přiměřené velikosti. Některé kamery se dokonce i otáčí a sledují tak plynule váš pohyb.
Lahůdkou pak pro vás může být například model Lifecam HD-6000 od Microsoftu. Je velmi aktuální a vybavená funkcemi, které určitě oceníte. Nabízí to nejlepší, tím je samozřejmě kvalitní obraz v HD rozlišení. Díky funkci otáčení a naklápění svým blízkým na dálku třeba zatancujte - uvidí vás, jakoby s vámi byli v jedné místnosti. Navíc můžete, přes Windows Live Messenger, přidat do hovoru z webové kamery zvláštní efekty. Kamera má navíc širokoúhlý objektiv, tak se vejde do záběru celá rodina i s domácími mazlíčky a v tomto případě opravdu není důležité, jestli máte doma pinče nebo medvěda.

Najděte si právě takovou kameru, která nejlépe sedne vašim potřebám. Nechte se inspirovat u Microsoftu. Na www.microsoft.cz/hardware naleznete celou škálu modelů, z kterých si snadno vyberete právě ten váš.

Reklama