Máte rády ostrá a pálivá jídla? Sáhnete bez problému po křenu nebo chilli papričkách? A co takhle wasabi? Velmi ostrý japonský křen, při jehož konzumaci některým až tečou slzy? Mohou to být ale klidně i slzy radosti, že děláme něco pro své zdraví.

Od potomků Samurajů do celého světa

wasabi

Wasabi je název pro japonský křen, který je o poznání silnější než nám známý křen selský. K růstu potřebuje mírné teploty a dostatek vody. Pěstuje se nejen v Japonsku, ale už také na severozápadě Severní Ameriky. Postupně si wasabi křen získal oblibu po celém světě, včetně naší země. Zejména pak milovníci sushi dokážou jeho chuť náležitě ocenit, neboť kde je sushi, tam je wasabi.

ZAJÍMAVOST
V Japonsku wasabi roste u horských říček, kde se divoké kořeny dobývají a očištěné se strouhají na jemných struhadlech ze žraločí kůže.

Z obchodních regálů do naší kuchyně

Wasabi se dá zakoupit ve formě stejnojmenné pasty, prášku, jenž se ředí vodou, ale také čerstvý. V Japonsku se konzumují i listy wasabi. Japonci je nakládají do nálevu z octa  se solí a konzumují je syrové jako salát, nebo je krátce povaří v sójové omáčce.
Pravý křen wasabi je velmi drahý, proto se u nás často setkáváme se stejnojmennými náhražkami. V prodávaných pastách nebo prášcích je wasabi z části nebo úplně nahrazeno obyčejným křenem, pro pikantnost doplněno hořčičnými semínky a barevně doladěno umělými barvivy. Nalezneme-li však na obalu nápis hon-wasabi, s největší pravděpodobností se bude jednat o pravou japonskou pastu.
Tato pasta se nejčastěji přidává do „sushi rolády“ mezi rýži a rybu, jednak aby jeho aroma nevyprchalo a také aby neutralizovalo nepříjemný rybí pach. Ani další japonská specialita - sashimi, se neobejde bez wasabi.

wasabi

Blahodárné účinky

Konzumace křenu wasabi je pro lidský organismus velmi blahodárná, neboť kořeny obsahují množství látek s antibakteriálními účinky. Čerstvé wasabi je bohaté na vitamin C, vitamin B6 (pyridoxin), hořčík a vápník. Naopak obsahuje velmi málo sodíku a žádný cholesterol a tuk. (100 gramů wasabi má 80 kalorií). Na rozdíl od pálivých chilli papriček se také nemusíme bát, že by nám wasabi způsobovalo obtíže při dalším trávení, jeho pikantnost totiž rychle vyprchá.

Oříšky v krustě z wasabi

Pálivou pochoutkou si můžete připravit i samy doma
Oříšky v krustě z wasabi
:

Ingredience:

  • 1 bílek
  • 1 lžíce vody
  • 500 g loupaných celých mandlí nebo nesolených buráků
  • 2 lžíce wasabi prášku
  • 2 lžičky soli
  • 2 lžičky maizeny, případně špetka cukru (nemusí být)

Postup:
Vaječný bílek našleháme s vodou do pěny, ve sněhu postupně obalíme ořechy či mandle a necháme je na sítku okapat. V misce smícháme wasabi prášek se solí a troškou cukru a přidáme maizenu. Směs vložíme do mikrotenového sáčku a protřásáním v ní oříšky obalíme. Obalené je pak nasypeme na plech vyložený pečicí fólií a pečeme v troubě při teplotě 150 °C asi 30 minut. Během pečení oříšky opatrně promícháváme. Poté snížíme teplotu na 100 °C a dopékáme ještě asi 20 minut. Na plechu necháme vychladnout.  
Jako přílohu podáváme dobré bílé víno :)

použitý zdroj: www.ireceptar.cz a www.wasabi.cz

Přečtěte si také:

Reklama