Foto: Profimedia

Warner Bros oficiálně pokračuje s příběhem Willyho Wonky. Podle The Hollywood Reporter by se měl film nazvaný Wonka začít natáčet letos v září a v kinech by měl mít premiéru 17. března 2023. Projekt se scénářem od Simona Riche bude sledovat mladého Willyho Wonku a jeho dobrodružství před otevřením nejslavnější čokoládové továrny na světě. Na spolupráci kývl i David Heyman, výkonný  producent filmů o Harrym Potterovi a Paddington.
 
Klasický příběh založený na populární dětské knize Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu vypráví o chudém chlapci, který je jedním z pěti šťastlivců, jež vyhrají zlatou vstupenku na prohlídku světoznámé, ale velmi tajuplné čokoládové továrny provozované Willy Wonkou.
 
Postavu Wonky si jako první zahrál legendární herec Gene Wilder ve filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna z roku 1971. O několik desetiletí později (2005) převzala roli hollywoodská hvězda Johnny Depp. Tentokrát ve filmu nazvaném Karlík a továrna na čokoládu, který režíroval Tim Burton.
 
Kdo si zahraje Willyho Wonku tentokrát, je zatím ve hvězdách. První zvěsti skloňují jméno herce Ezry Millera. Nechme se ale překvapit.

Reklama