Tak to vidíte, dnes, ve 21.století, se i čarodějnice přizpůsobují trendům. Proč nevyužít možností, které se nabízí? Podle slov jedné z „on-line věštkyň“ zůstává výsledek stejný. Jen na ni koukáte přes webovou kameru…

Nejsem k tomu právě důvěřivá, stále mám pocit, že není nad osobní kontakt, ale proč se něco nepřiučit? Navíc Warganu – Ziembu znám poměrně dlouho a osobně a o jejích schopnostech jsem se přesvědčila. Vykládáme si občas vzájemně.

Když mi prvně říkala o „Věštírně Květy Fialové“, která nabízí služby věštců nejrůznějších oborů „na dálku“, pojala jsem nedůvěru.

Nicméně, když já vykládám osobě, kterou znám, také už mi stačí jen na telefonu.

Trochu méně spolehlivé to mám, když jsem osobu nikdy neviděla, a tak se na ni nemohu úplně napojit.

No, ale co když je webkamera dobrý a postačující kanál?

Pro věštírnu Květy Fialové pracují lidé z nejrůznějších oblastí esoteriky. Nakonec se můžete podívat, jejich nabídka visí i na našem magazínu.

Já jsem si pro rozhovor a otázky, které by vás snad mohly zajímat, vybrala logicky člověka, kterému věřím a kterého znám. Tedy Ziembu.

Ve věštírně pod přezdívkou Wargana.

Ptám se za vás

nKdy, a jak jsi v sobě objevila schopnosti, které máš?
Už jako malé dítě jsem vídala zvláštní věci a myslela jsem si, že ten svět funguje trochu jinak, než jak mi bylo vštěpováno. (Jsem ještě totalitní dítě, i když jen lehce.) Protože se však tento dar u nás v rodině dědí, nebyla to pro nikoho zvláštnost - tedy ani pro mě ne. To začalo až tak okolo puberty. Okolí mě přesvědčilo, že mám tzv. nenormální schopnosti. Začala jsem studovat, co se dalo, od každého něco. V tu dobu však nebylo moc věrohodných materiálů a studium všeho okolo magie bylo tedy spíš samostudium. Ale o to bylo asi kvalitnější. Na plno věcí jsme totiž měla možnost nahlédnout i z druhé strany a taky sem dostala párkrát takovou lekci ze shora, abych pochopila, jak se to opravdu dělat nemá. V součastné době vykládám karty, čtu z ruky a praktikuji eklektickou wiccu.

Myslíš, že jsou dány prakticky každé ženě?
Myslím, že by si lidé měli uvědomit svoje přírodní kořeny a že magie a různé formy náboženství vznikaly po staletí a vyvíjely se v podstatě stejně jako člověk sám. Pro naše prapředky byla magie absolutně přirozená věc. Až s přetechnizovaností lidstva a různými politickými a náboženskými vlivy se postupně toto spojení člověka s magií vytratilo. Takže nejenom, že tyto dary jsou dány každé ženě, ale myslím, že všem lidem. Jen ženy jsou o trošku vnímavější a citlivější než muži. Zároveň si myslím a věřím tomu, že se každý může naučit v sobě tyto schopnosti probudit a pracovat s nimi a začlenit magii do svého života. Žít s ní a používat ji každodenně v praxi. Samozřejmě, že je nutný vrozený talent. Je to jako s jakýmkoliv jiným oborem. Někdo se prostě narodí a ve 3 letech zkomponuje sonet a někdo neumí vůbec nic, ale pokud se bude učit a věnovat se pravidelně hudbě, naučí se třeba alespoň noty. V součastné době vedeme s kolegyní Noor čarodějnickou školu. Tam učíme klienty, jak v sobě probudit tyto schopnosti a jak je správně využít.

S jakými pomocníky pracuješ?
Mám svého osobního draka a jednu hodnou duši a také svého anděla. Pro klienty pracuji s tarotovými kartami, s cikánskými vykládacími kartami a vykládám z run a čtu z ruky. Poradím s kouzly a rituály a dělám amulety.

Co jsi schopná člověku říct, a co naopak nikoli?
No to je velice ošemetná záležitost. Záleží na člověku. Každá dobrá kartářka musí umět přesně odhadnout, co může klientovi říct, jak mu to říct, a kdy naopak neříkat nic. Určitě sama znáš to, že Ti někdo odejde a ty prostě víš, že v kartách nebylo nic pozitivního, ale nemohla jsi to prostě tomu člověku říct, protože by to vůbec neunesl. Snažím se tedy nelhat pod heslem milosrdná lež není lež, ale snažím se tu situaci rozebrat natolik, abych našla nejpozitivnější cestu. Spíš je pak horší problém ten, co vlastně lidé chtějí slyšet. Klient musí počítat s tím, že se dozví pravdu. A ta se obvykle špatně poslouchá.

Každá čarodějka má vlastní etiku, jaká je Tvoje?
Dodržuji v podstatě 13 wiccanských pravidel, ale hlavně asi nejvíc důležité je - nemstít se, nemanipulovat, neškodit sobě ani jiným, nechtít nesplnitelné cíle, ale jít na vše postupně, nehrotit a nechtít vše hned. Všechno má svůj čas. A vše, co posílám do ve smíru, každou myšlenku a přání, si snažím dobře rozmyslet. Hlavní pravidlo zní: všechno se jednou vrátí.

Od kdy pracuješ pro Věštírnu Květy Fialové?
Ve věštírně jsem skoro nováček, jsem tam jen pár měsíců, ale s některými kolegyněmi spolupracuji již delší dobu.

Jak to tam vlastně probíhá?
Jsme k dispozici na telefonu, každý věštec má svůj profil, kde je napsáno, čím se zabývá a jak může pomoci klientovi. Máme věštce z různých oborů. Třeba Pavel je šaman, Regina, skvělá kartářka a čarodějka, Hanka – ta pracuje kromě karet také s kyvadlem, Tara – kartářka a odbornice na anděly, Noor je kartářka, ale dělá také regresní terapii a astrologii. A řadu dalších. Skoro všichni mají zároveň vlastní esoterickou praxi a svým oborem se zabývají už řadu let. Výhoda našeho společenství je jasná: Každý člověk je originál, nikdo nemůže pomoci všem, úspěch záleží i na vzájemných sympatiích. U nás si klient jednoduše může vybrat toho, kdo mu vyhovuje. Navíc jsme k dispozici na kameře, takže si nás může i prohlédnout a zjistit si, jakou máme zrovna dneska blůzku, jaké používáme karty a že jsme to opravdu my. A může volat 24 hodin denně. To všechno je výhoda vzájemné spolupráce. A navíc je to velmi zábavné! Poslední dobou pořádáme Festivaly věštění Květy Fialové, na kterých kromě věštění také přednášíme a pořádáme semináře. Byli jsme v Lysé nad Labem a teď jedeme do Českých Budějovic.

Myslíš, že to takhle na dálku funguje?
Myslím, že naši věštci jsou natolik renomovaní a schopní lidé, že jim nedělá problém se napojit na klienta i bez osobního setkání. Mně se třeba osobně vykládá lépe člověku, kterého vůbec neznám, než svým blízkým – nejsem ovlivněna ničím a jsem nejobjektivnější.

Kolik to pro člověka stojí touhle formou?
Tato forma výkladu stojí 70 Kč za minutu, úvodní znělka je u nás zdarma.

Nemáš pocit, že je to moc?
Pokud si klient dopředu připraví otázky, tak zaplatí téměř stejně jako při osobním setkání. A pokud se vám kartář nelíbí, můžete jednoduše položit a vybrat si jiného. A navíc je tahle služba dostupná kdykoliv a zcela anonymně, a to je pro řadu klientů veliká výhoda. Volají k nám totiž často lidé společensky známí.

Kolik lidí Ti tak denně volá?
To je velice individuální. Je to několik různě dlouhých hovorů denně. Od pár minut až po hodinové hovory. Spíš jsem zjistila, že jsou období, kdy jsou lidé více v pohodě a jindy zase méně. Třeba na úplňky a v době, kdy byla dlouho zima a sluníčko bylo za mraky, se celkově lidé cítili špatně a vyčerpaně. Sloužíme pak jako astropsychologická pohotovost.

Vyčerpává Tě to?
Někdy ano, ale když vidím, kolika lidem dokážu pomoci, tak to dodá zase energii.

Zeptám se tedy na zpětnou vazbu – máš vyzkoušeno, že tahle forma, forma na dálku, má stejný efekt jako osobní sezení?
Ano, a nejen já. Každou chvilku nám volají klienti zpět, aby nám řekli, co vše se splnilo a jak jsou spokojeni. Hlavní výhoda je ta, že klient může dostat rychlou odpověď třeba jen na jednu otázku a nemusí kvůli tomu dlouho čekat na termín osobní návštěvy. Může dostat kvalitní výklad na úrovni osobního setkání. A pravda je, že naši věštci jsou opravdu dobří.

Co má společného název „Věštírna Květy Fialové“ s herečkou paní Květou Fialovou?
Paní Květa je patronka Věštírny a přítelkyně některých věštkyň. Stála u zrodu celého projektu a  podílela se na výběru věštců. Je vlastně takový garant kvality. Dříve se aktivně zúčastňovala akcí Věštírny. Dnes jí to ale bohužel zdravotní stav neumožňuje. Tak jí alespoň posíláme zprávy o všech našich novinkách a doufáme, že jí bude brzy lépe.

Děkuji moc. Hodně štěstí. STANIŽ SE! :-))

vestirna

Věštírnu najdete na stránkách žena-in tady: http://www.vykladzive.cz/default.aspx

Reklama