Kdo by neznal dnes již legendární českou kapelu Wanastowi vjecy, která už od roku 1988 přináší nezapomenutelné hity. Lístky na koncerty Wanastowek jsou tradičně rychle rozebrány a nejinak tomu bude i se vstupenkami na koncert 6. 9. v Lucerně. V rámci koncertu vystoupí také kapela Portless a Viktor Dyk & WAW.

6. 9. 2014 od 20:00 ve velkém sále pražské Lucerny završí koncert kapely Wanastowi vjecy soutěž Mobilcup, založenou na recyklaci a podpoře nadačního fondu Zelený život

m

Lístky byste ale marně sháněli v obvyklých prodejních sítích. Bude totiž možné je získat jedině výměnou za nepotřebný nebo nefunkční mobil ve značkových prodejnách Samsung. Výměna mobilů za vstupenky začala 15. 8. a zájemci by si měli pospíšit – vzhledem ke kapacitě koncertního sálu je k dispozici limitovaný počet 2000 kusů.

Koncert je završením tří měsíců soupeření soutěžních týmů v Mobilcupu, které se snažily sesbírat pro recyklaci co nejvíce mobilů. Ty nejlepší týmy se utkají v zápase v malé kopané o hlavní cenu – zájezd na Ligu mistrů a možnost zahrát si exhibiční zápas s all star týmem. Klání vítězného mančaftu a týmu hvězd, jako jsou Jakub Kohák, Zdeněk Grygera, Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski a další, se odehraje rovněž 6. 9., a to na pražském stadionu Motorlet v Praze 5.

m

Součástí soutěže Mobilcup je také věnování finančního daru ve výši 500 000 Kč Nadačnímu fondu Zelený život od partnerů Mobilcupu, společností ASEKOL a Samsung. „Recykluji už dlouho a všechno možné. Od starého oblečení, přes klasický papír, sklo a plasty až po elektro. V zahraničí je to běžné. Jsem ráda, že i v Čechách již začala být recyklace elektra normální. Červené kontejnery jsou nejen ve velkých krajských městech, ale i obcích. Lidé tak nemusejí s fénem nebo žehličkou do sběrného dvora,“ dodává patronka Nadačního fondu Zelený život Alena Šeredová.

Mobilcup je výsledkem spojení neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, společnosti Samsung a Nadačního fondu Zelený život. Princip je v tom, že lidé vysbírají staré telefony, které se jinak často válí v šuplíku, a ASEKOL pak věnuje finanční dar programu Zelený život. „Lidem doma leží ladem až 8,5 milionu starých mobilů. Chceme je všechny získat a předat k recyklaci. Díky partnerům projektu budeme moci podpořit Nadační fond Zelený život v jejich snaze pomáhat handicapovaným a ohroženým dětem,“ vysvětluje Kristina Mikulová ze společnosti ASEKOL.

Reklama