Možná je to k nevíře, ale můžete mít oboje. Stačí vyrazit do rakouských Alp, do oblasti Wagrain-Kleinarl v salzburském regionu pod značkou Snow Space Salzburg. 

První nespornou výhodou Wagrain-Kleinarl je to, že je blízko Čech. Až k hotelu se dostanete z České republiky za 3,5 – 4,5 hodiny. Cestu si navíc můžete zpříjemnit zastávkou v malebném Salzburgu. Samotné městečko Wagrain leží v nadmořské výšce 838 m. n. m., takže se nemusíte bát žádného závratného stoupání a vyjíždění do nezvladatelných kopců.

ub.jpg
Foto: Adriana Martinovičová

Typické rakouské ubytování nebo moderní hotel s vířivkou na pokoji?

Wagrain nabízí ubytování jak přímo u vleku, tak i v centru města. Pro všechny lyžaře a snowboardisty jsou k dispozici svozové autobusy, které jsou v ceně skipasů. Vyzvednou vás buďto přímo ve městě a odvezou k vleku anebo jimi můžete přejíždět z jednoho města do druhého, kde najdete další a další sjezdovky

Stejně jako z nespočtu kopců si můžete vybrat z mnoho hotelů, ať už se rozhodnete pro typickou osobitou dřevěnou rakouskou chaloupku nebo moderní, zcela nový ubytovací komplex se saunami, bazénem, hned několika restauracemi a klidně i vířivou vanou na pokoji nebo na vlastní terase, kterým je například čtyřhvězdičkový hotel Adapura Wagrain. Právě ten stojí přímo u nástupní stanice lanovky Grafenberg s přímým přístupem do Snow Space a následným napojením na vyhlášené Ski Amadé.

sj.jpg
Foto: Adriana Martinovičová

Ach, ty sjezdovky!

Ve Wagrain-Kleinarl najdete 12 vrcholů, 5 údolí, 210 kilometrů sjezdovek a 70 moderních lanovek, které celý rozsáhlý komplex propojují. Klidně se vydejte po hřebenech mezi městečky Flachau, Radstadt, Zauchensee nebo na druhou stranu do St. Johann, Alepndorf a Goldegg. Když vám náhodou dojdou síly, posilněte se v jakékoliv restauraci, kterých je na každé sjezdovce opravdu dostatek, anebo se nechte odvézt už zmíněným skibusem zpět tam, kam potřebujete.

Nejvyšší vrchol je Gamskogel (2 198 metrů), jinak tady jezdíte v přibližně 1 700 m.n.m., což často zajišťuje nádherné slunné počasí a příjemnou teplotu. Na širokých, dokonale upravených sjezdovkách, na kterých se blyští čerstvě padlý sníh, se vyřádí jak zdatní lyžaři, tak rodiny s dětmi, snowboarďáci i úplní začátečníci. Těm nahrává i velké množství mírných modrých tratí. Pro fajnšmekry doporučujeme vyzkoušet jednu ze dvou tratí světového poháru anebo Absolut Park, nejrozlehlejší zábavný park v Rakousku.

la.jpg
Foto: Adriana Martinovičová

Ochutnejte klasické místní speciality i netradiční pokrmy

A pokud fandíte dobrému jídlu podobně jako zimním sportům, budete tady nadšení dvojnásob. Vybírat můžete z klasických pokrmů, jako jsou řízky, špecle s masem, houbami a zeleninou, pečená žebra s bramborou a domácí smetanou či klasický jablečný štrúdl nebo Germknodel (rakouský kynutý knedlík s povidly). Ochutnat ale doporučujeme i něco extra. Například v restauraci hotelu Almmonte Wagrain zažijete doslova „nebe v hubě“ i pastvu pro oči. Designové prostory nabízí útulnou romantickou atmosféru a jídelní lístek naprosté skvosty, mezi které patří určitě zauzený tataráček, který se podává zavřený pod skleněným víkem. To, když otevřete, vyvalí se na vás kouř a opojná vůně táboráku. Jako hlavní chod doporučujeme dokonale vychucený i připravený flank steak nebo vegetariánský pokrm s quinoou, avokádem, kokosovým mlékem a bylinkami. Jako dezert vyhrála čokoládová pěna, která se úplně rozplývá na jazyku.

ha.jpg
Foto: Adriana Martinovičová

Gastro tip na závěr

Na závěr si dovolíme jeden zajímavý gastro tip. 18. března 2022 se bude ve Wagrain-Kleinarl konat „Ski & Culinary Delights“ s Nelsonem Mullerem, což znamená jediné – spousty dobrot od hvězdného šéfkuchaře přímo na svahu. Nelson Muller spolu s Rudi Pichlerem budou vařit a podávat luxusní dobroty z lokálních bio surovin. Čeká vás live vaření přímo na svahu, akce, kterou jste nejspíš ještě nikdy nezažili.
ua.jpg
Foto: Adriana Martinovičová

Více najdete ZDE.

Cestu zorganizoval turistický portál www.kamkam.eu a partner www.wagrain-kleinarl.at, děkujeme.