Nedávno mi má 22letá dcera Kristína po celém obývacím pokoji rozvěsila  krásné origami letícího jeřába. Moc se mi to líbilo, ale duchovní podtext tohoto jejího zřejmě podvědomého činu jsem pochopila dnes při bádání v knize o feng šuej - harmonii domova.

Píše se zde: ptačí motivy jsou pro domov šťastné. Použití obrazu ptáka letícího směrem k domovu symbolicky přivolá zpět milovanou osobu. Symbol ptáka  figuruje v mnoha taoistických rituálech. Říká se o nich, že představují bezpečí a jistotu. Vnášejí do domova příležitosti, a pokud chcete svůj dům prodat, můžete k tomu použít ptačí rituál. 

Přivolání milovaného člověka zpět

feng shuiPodle Lillian Too může někdy rozluku dvojice způsobit třetí osoba. Bývá to nejběžnější situace pro rozchod, a proto tak silně obhajuje určité znalosti feng-šuej. Prevence je totiž vždy lepší než léčba. 

Jak ochránit svůj vztah podle feng-šuej:

1. Nikdy nemějte vodu (např. rybník, jezírko, akvárium) vlevo ode dveří své ložnice - to jest vlevo při pohledu zevnitř ven. Ať už je voda jakkoliv šťastná podle jiných formulí nebo systémů feng šuej, zde působí na muže tak, že hledí po jiných.

2. Nikdy nemějte ve svém domě vodu přímo proti hlavnímu vchodu. Voda takto umístěná způsobí, že manžela začne zajímat mimomanželský poměr. Pečlivě dbejte na dodržování tohoto vodního tabu.

3. Manželské lože se nesmí nikdy odrážet v zrcadle. Skoro vždy to přináší rozluku. Jako zrcadla fungují údajně také televizory a obrazovky počítačů. Pokud máte v ložnici televizor, vždycky jej před spaním přikryjte. Máte-li naproti svému lůžku zrcadlo, buď jej přikryjte, nebo raději odstraňte. Je to tabu, které může způsobit, že muž nebo manželka opustí manželský svazek.

4. Jestliže vám druh nebo družka už odešli a vy je chcete přivábit zpět, pověste na levou stranu k hlavním dveřím obraz letícího ptáka a vedle něho obrázek druha či družky. Pták má být znázorněn v letu směrem dovnitř, a ne ven. Osvětlete obraz ptáka i milovaného člověka silným světlem, abyste uvedli v chod tento symbolický rituál přivolání miláčka. Můžete použít buďto kresbu, nebo fotografii ptáka, ale vždy musí směřovat do domova. 

dva

Číňané odedávna pohlížejí na život jako na cyklické projevy okamžiků jin a jang. Nevím, jak v komunistické současnosti, ale z hlediska starých učených čínských mudrců jsou jejich myšlenky obohacující. Dobré časy se podle nich mohou měnit ve zlé stejně tak, jako se neveselé fáze vašeho života mohou proměnit v dobré, kdy jde život hladce  vše je zdánlivě v pořádku.

Šťastná období i nešťastná, která zažíváme, se odrážejí ve vrstvách aury, kterou jsme obaleni. Tyto vrstvy aury odrážejí energii skrytou za našimi pocity a emocemi. Jsou také ozvěnou individuální kvality našeho ducha právě tak jako energie našeho okolí. Učení feng šuej je jednou z cest, kterou se můžeme vydat, rozhodneme-li se stát lodivodem vlastního osobního příběhu, kdy každou řádku cestovního plánu píšeme my sami.     

Reklama