shutterstock-1723677130.jpg
Foto: Shutterstock

Využijte společný volného čas smysluplně
Ležení před televizí a sledování jednoho seriálu za druhým je sice také fajn, ale čím více to člověk dělá, tím je potom línější pustit se do jiné aktivity. Ovšem různorodé trávení společného času je pro vztahy velmi důležité. I přes omezení je stále možné podnikat různé věci – společně si uvařit, absolvovat nějaký online kurz, vyrazit si na dlouhou procházku, zahrát si společenskou hru, namalovat dohromady obraz apod. Buďte kreativní!

Častěji se odpojujte
Čas trávený doma láká k tomu používat ve zvýšené míře mobilní telefony. U čtení zpráv, facebookových zdí, instagramových postů apod. se člověk někdy zasekne, ani neví jak, klidně na několik hodin. Vašemu vztahu ale prospěje, když v něm budete více přítomní. Více tady a teď. Proto je dobré si dát třeba jeden den v týdnu digitální detox.

Udělejte si čas sama na sebe
V malém bytě to sice může být někdy obtížné, ale ne nereálné. Vaším soukromým prostorem se může na hodinku stát třeba koupelna. Vana plná pěny, příjemná tichá hudba, knížka a sklenice oblíbeného vína. Třeba tak může vypadat váš osobní relaxační rituál. Nebojte se poprosit o chvilku klidu, kdy budete jen sama s vlastními myšlenkami.

Pracujte na sobě
Tento bod prospěje vám i vašim vztahům. Najděte si nějaký koníček, který vám bude dělat radost. Pokud jste nezadaná, nejenže se můžete prostřednictvím online kurzů nebo facebookových skupin seznámit, ale dovednosti, které zvládáte zvyšují u protějšků vaši atraktivitu.

Říkejte, co cítíte
Pokud se vám něco nelíbí, neduste pocity v sobě, ale snažte se být upřímná. Samozřejmě slušně a mile. Nedopusťte, aby se ve vás napětí hromadilo a vy jste potom jednou za čas vybuchla jako špatně zavřený papiňák. To samé byste měla chtít od svého protějšku.

Nezavrhujte seznamky
Služeb prověřených seznamovacích společností je dobré využít i při omezeném pohybu. I kdybyste si měla s dotyčným jenom psát, vždy se z toho může vyklubat něco víc. Pokud nemáte partnera, je důležité udržovat sociální kontakty a občas si alespoň virtuálně zaflirtovat. Budete si tak připadat více žádoucí, zvednete si sebevědomí a úplně nevypadnete z randícího módu.

Plánujte
Společný čas můžete vyplnit i plánováním. Zabavte se tím, že si řeknete, co budete chtít dělat, až se situace vrátí do normálu. Nebude to hned, ale jednou ten čas určitě přijde a je fajn, když na něj budete připravená. Mluvit o společné budoucnosti je pro páry důležité a upevňuje to jejich vzájemná pouta.

Dělejte gesta pro radost
Nemůžete si vzpomenout, kdy naposledy vám partner přinesl květinu? Ale kdy naposledy jste mu udělala něčím v běžný den radost vy? Nemusí to být nic velkého. Stačí uvařená káva, oloupaný pomeranč ke svačině. Každá drobnost se počítá.

Mluvte o sexu
Pro kvalitní sexuální zážitek je nezbytné, aby si partneři vzájemně naslouchali a mluvili spolu beze studu. Dejte si to jako předsevzetí do nového roku. Říkejte partnerovi, co od něj chcete a jak to chcete a o totéž požádejte jeho. Uvidíte, že se třeba i po letech vztahu máte v sexu kam posunout.

Reklama