Zajímavý příběh k dnešnímu tématu napsala čtenářka Sametka. Vzpomíná, že měla k rodičům velice kladný vztah, ale když se jí samotné narodily děti, něco se změnilo...

Vztah čtenářky Sametky k rodičům se změnil po narození jejích vlastních dětí...


Dobrý den,

nedá mi abych k tomuto tématu něco nenapsala. Byli jsme rodina - máma, táta, dvě dcery. Dětství podle mě pohodové. Podle sestry období trestů a nedobrých vzpomínek. To už jsem byla i dospělá a mamka se mnou přestala bavit klidně i na dva měsíce jen protože se jí nelíbilo že jsem šla do kina a jí o tom údajně neřekla (přitom jsem už za prvé byla plnoletá a za druhé jsem jim o kinu dopředu říkala). Roky běžely a my se postupně začaly osamostatňovat. Já z hnízda vyletěla jako první a bohužel s přítelem který jim nebyl dost dobrý takže se se mnou přestali bavit (ale to zase na jiné téma). Pak vyletěla z hnízda i sestra a začala žít s klukem který pracuje u mého taťky ve firmě. Docházelo tam k jistým neshodám až to dovršilo jednou velkou hádkou a od té doby se sestra s rodiči nevídá a tomu už jsou čtyři roky. To že mají vnuka nějak přestali řešit.
Já jsem spíše typ který „doleze“ po hádce jako první takže jsem tenkrát se s našimi usmířila, mého manžela vzali na milost ale vřelý vztah si k němu podle mě stejně nevybudovali.
S rodiči jsme se pravidelně vídali o svátkách, narozeninách a jinak pokud jsem se neozvala a tak se sami neozvali a o vnoučata nezajímali, přestože všichni bydlíme ve stejném městě.
Vloni v létě mi onemocněla vážně babička a šla do nemocnice. Střídali jsme se s našimi obden u ní v nemocnici a náš vztah se tak nějak více upevnil strachem o někoho koho máme rádi. Koncem srpna babička zemřela a to je taky poslední doba kdy jsem své rodiče viděla.
Ačkoliv měl můj syn v prosinci svátek neozvali se. Na Vánoce jsem pro ně měla dárky a ty mám doma stále. Prostě oni se samy od sebe neozvou (to nedělali nikdy) a já už nějak nemám chuť dolézat jako první. Takže moje rodiče mají dvě dcery, tři vnoučata a nestýkají se s nimi.
Pro někoho těžko pochopitelná situace, kdy si myslí že na vinně jsme my sestry. Pro někoho kdo zná mé rodiče a povahu mojí mamky ví, že ona si to celé dělá sama protože umí dělat jen dusno a všechny kolem sebe jen uráží. Dost těžce to nesu, protože JÁ musím obden odpovídat svým dětem proč se s námi babička s dědou už nebaví. A vysvětlovat jim, že babička s dědou mají zase „své období“ je těžké.

Takže odpověď na vaši otázku: Nestýkám se s nimi od léta vůbec, smutné že??

Sametka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo sedmnácté hodiny se dnes dozvíte, která z přispěvatelek získala slíbený balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun.

Merci

Reklama