Po rozpadu vztahu se obyčejně strhnou hádky o všechno možné. To Barbara (27) se rozešla se svým ex velmi poklidně a dokonce se, k nelibosti nového partnera, dohodli i na střídavé péči. Nejde ovšem o společného potomka, ale jejího psa.

„Dali jsme se dohromady ve chvíli, kdy se spolu ti dva po necelém roce rozcházeli. Stěžovala si tehdy, že je s ním těžká komunikace a nerespektuje její styl života. Když jsem se zeptal, co tím myslí, vysvětlila mi, že jí její ex nenechával volný prostor. Ona prý miluje svou práci a má spoustu přátel, kterých se nechce vzdát. Přišlo mi to fajn. Já to mám totiž dost podobně. Nestojím o dívku, která by na mě visela. Vše by tedy klapalo skvěle, jen nebýt jejího psa…,“ svěřuje se Dominik (32).

pes

Ne že by měl něco proti domácím mazlíčkům, ale vadí mu úplně jiná věc. Jeho přítelkyně kývla svému ex na střídavou péči. Kdo to kdy slyšel, aby se bývalí partneři střídali v péči o psa? Není to přece dítě! A navíc, Barbara ho měla ještě dávno předtím, než potkala toho týpka. Jenže on jí tvrdí, jak si na něho zvykl a je to to jediné, co mu teď zůstalo. Alespoň každý druhý týden, kdy ho má u sebe,“ vypráví Dominik, kterému jsou jejich pravidelné schůzky při předávání psa trnem v oku.

„Je mi totiž úplně jasné, že to na ni hraje. A ona mu to spolkla i s navijákem. Zkrátka se s ní chce dál vídat a tohle je skvělá příležitost. Bere ji hákem přes jejího psa! Ne, že bych jí nevěřil, ale člověk nikdy neví. Přece jen spolu nějaký čas chodili,“ obává se nejhoršího. Také proto už se přítelkyni se svým nepříjemným pocitem z jejich schůzek svěřil.

„Dokola mě ujišťuje, že o nic nejde a já prý zbytečně vyšiluji,“ říká Dominik, který si je dobře vědom toho, že fungovat může jen vztah založený na důvěře. „Jenže pokaždé, když jí telefonuje nebo se k němu vydá předat psa, děsně mě to vytáčí. Mám chuť poslat toho frajera do háje. To jí ale nemůžu natvrdo přiznat. Kdybych na ni totiž začal ještě víc tlačit, ztratil bych ji. A to nechci. Tak tomu už prostě jen nechávám volný průběh. Snad nebudu za blbce,“ dodává.

Čtěte také:

Reklama