Možná jste už zaslechly rčení, že o peníze jde až v první řadě. Právě ty jsou i příčinou pochybností, zda má Olga (26) dál pokračovat ve vztahu se svým přítelem. Ne, není zlatokopka. Jen nechce žít od výplaty k výplatě.

„Na svého přítele Viléma (29) si rozhodně nemůžu stěžovat, byl by to ideální partner pro život. Jenže je tu jedno velké kdyby! Neudrží totiž ani korunu! Respektive, co vydělá, to ještě ten měsíc stihne utratit. Žije ze dne na den a neřeší, co bude za měsíc, za rok. Říká, že prostě nějak bude! Někomu to tak určitě vyhovuje a říká si, že přeháním, ale já jsem z úplně jiného těsta. Když nemám na účtu nějakou jistotu, která by mě udržela nad vodou alespoň na pár měsíců, šílím,“ svěřuje se Olga.

money

Také vás napadá, proč partnerovu povahu řeší až nyní, když jsou spolu už druhým rokem? „Ano, od samého začátku vím moc dobře, jaký je. Jenže když s někým začínáte chodit, máte tendenci přehlížet všechny jeho chyby. V té době mi ještě přišlo roztomilé, že se někdy chová jako malé dítě. Ve vteřině se dokáže nadchnout pro nový sport, jazykový kurz, nutně potřebuje drahou bundu, nebo koupí zájezd. Prostě jen proto, že mu to v tu chvíli připadá jako super nápad. Ať to stojí, co to stojí. A když nemá peníze, tak si je prostě půjčí…  Jenže když člověk začne přemýšlet nad společnou budoucností, přijdou pochybnosti,“ přiznává Olga, která má tušení, že ji chce Vilém požádat o ruku.

„Když si představím, jak bychom fungovali s neustále vybrakovaným účtem, tak mě to upřímně dost děsí. Rozhodně nemám v plánu brát si neustále úvěry a žít na dluh. Vildovi jsem to už samozřejmě řekla. Dobře ví, že je mi bezhlavé utrácení proti srsti, a tak slíbil, že to omezí. Ale spíše bych řekla, že zatím omezil jen množství informací o svých nákupech, které dorazí k mým uším. Moc nevěřím tomu, že se dokáže změnit. Je už taková povaha. Jenže na druhou stranu…rozejít se jen kvůli penězům? Jsem tak trochu v pasti a šťastná nejspíš nebudu, ať už se rozhodnu pro jakékoli řešení,“ dodává Olga.

Čtěte také:

Reklama