Je to nakonec logické, každý, kdo cestuje do práce MHD, nakupuje v supermarketu nebo jen prostě jde po ulici, si jistě všiml neutuchajících pohledů do chytrých mobilních telefonů. Právě skrze ně komunikuje nejen mladá generace, nakonec, přinejmenším třetina vztahů v moderní době začíná společným kontaktem dvou lidí v online prostředí. Ať už jde o diskuzní fóra, sociální sítě nebo také internetové seznamky…

Portálů určených k seznamování jsou dnes stovky
Jeden web za druhým, každý z nich se tváří jako nejlepší. Jak si mezi nimi vlastně vybrat? V první řadě platí, že recenze hodně napoví, zkuste proto Lovino a nic vám neuteče. Za druhé – nemusíte se přeci registrovat jen na jedné seznamce, protože pak byste se ochuzovali o další příležitosti, které se často nabízejí i zcela zdarma. Naopak, každý rybář ví, že čím víc prutů se v různých vodách nahodí, tím vyšší šanci na úlovek potom má.

A nemusíte přitom vůbec hledat jen takové vztahy, které spadají do kategorie „vážné“. Naopak, flirt není od věci hlavně tehdy, když nikoho na dlouhodobé partnerství zrovna nehledáte, jste po těžkém rozchodu nebo prostě jen chcete být oficiálně single. Nic špatného na tom přeci není, právě naopak, značná část lidí do třiceti let věku žije ve své domácnosti sama, bez dlouhodobého partnera. A dá se říci, alespoň teď a tady, že jim tento trend v podstatě vyhovuje, přičemž za pár let může být situace úplně jiná. Ale i o tom je přece život!

Napovědět může třeba i barva partnerových očí
Že se neorientujete na psychologii při výběru partnerů? Přitom je to škoda, seznamování je skutečná věda a věřte nebo ne, něco zajímavého vám jistě řeknou i oči. Ne nadarmo se říká, že oko je do duše okno, poznáte z nich někdy už na první pohled, jak vás ten nebo onen člověk vlastně vnímá. Právě barva očí je velmi zajímavý ukazatel, leccos tedy prozradí i profilová fotka – tak se zkrátka dívejte opravdu pozorně a nenechte se ošálit hezkými slůvky. Základní odstíny máme jen tři, na co mimo jiné ukazují?

  • Modré oči na někoho možná působí trochu chladněji, jejich majitelé a majitelky lépe, než jiní manipulují s okolím a velmi rádi cestují. Také jde o poměrně dost klidné osobností typy.
  • Hnědé oči jsou na světě nejčastější, ukazují na temperamentní náturu, která se nebojí projevit už na prvním rande. Přátelí se s mnoha lidmi, ale ne všechny kontakty jsou pevné.
  • Zelené oči jsou příroda a energie v jednom. Jejich vlastníci hledají častěji vážné vztahy, ale je také pravda, že jim nedělá problém upřímnost – často i její vůbec nejbolestivější forma.

Další zajímavé rady se dozvíte v sekci určené pro ženy, nebojte se proto trochu zalistovat a na rande se opravdu dobře přichystat, zejména po mentální stránce. Ne vždy jde totiž o předem jasnou záležitost, mnohdy je nutná složitá improvizace a zadaří se jen těm, kteří nikterak nepodcenili přípravu. Je to stejné jako v případě pracovních pohovorů nebo profesionálního sportu, jen má výsledek jinou podobu. Cíl je jasný, seznamky vedou k tomu, aby vše neskončilo u prvního rande, nýbrž, aby těch schůzek bylo trochu více.

Online se děje každý den spoustu zajímavých věcí
Díky internetu si přečteme zprávy, zaplatíme mobilní paušál rychlostí blesku, ale také se můžeme seznámit s někým, koho bychom možná jinak nikdy v životě nepotkali – protože žije šedesát kilometrů daleko a do jeho rodného města se zrovna moc často nepodíváme. Když se tedy online svět dobře využije, dokáže sbližovat lidi a nacházet nové a nové kontakty třeba i bytostným introvertům. Stačí mu jen dát potřebnou šanci…
 

Reklama