Zřejmě nejdiskutovanějším důvodem, proč to mezi partnery skřípe v intimní oblasti, jsou obvykle zmiňovány neshody v tom, jak často by se spolu měli věnovat sexu. Ve vztahu, ve kterém už nějaký ten rok žije maminka dvouletého Tobíka, to zašlo ještě dál. Její partner přestal mít zájem o sex úplně.
5ea97013bb5c2obrazek.png
Foto: Shutterstock

Stalo se to hned po narození syna, ale Vlastě došlo, že by to mohl být problém, až mnohem později. Až když se vzpamatovala ze starostí, které řešila první měsíce synova života. Nejdřív si moc nevěděla rady sama se sebou, byla stále velmi vyčerpaná, pak se přidaly zdravotní problémy jejich potomka. Na sex nebylo ani pomyšlení.  
 
Přiznám se, že ze začátku mi to vyhovovalo. Syn mě nenechal moc vyspat, takže na nějaké erotické hrátky nebyla nejmenší chuť. O času nemluvě,“ vzpomíná na vývoj situace mladá maminka. A dodává, že ještě dlouho potom, co už tyhle trable pominuly, jí zanedbaný milostný život nevadil.
 
Užívala si přítomnost partnera, pocit sounáležitosti v každodenním životě, ale zároveň se těšila z toho, že nemusí přemýšlet o tom, zda neotěhotní příliš brzy po prvním dítěti a podobné věci.
 
Každý večer ležíme vedle sebe a buď si čteme nebo se díváme na film. Pak si povídáme a při usínání se držíme za ruku. Užíváme si společného klidu, který jsme tak dlouho postrádali. Ale poslední dobou přemýšlím, zda tohle může vydržet,“ zamýšlí se oprávněně mladá žena.
 
Samozřejmě si o tom zkusila před časem s partnerem promluvit, ale utekl prý od tématu. „Ne že bych na něho přímo uhodila, ale věřím, že to pochopil. Známe se dlouho a víme, co jeden od druhého můžeme čekat. I to je vlastně krásná intimita,“ uvažuje nahlas. A přiznává, že jeden čas samozřejmě přemýšlela, zda si třeba její partner nepořídil milenku. „Ale je ke mně tak láskyplný, že jsem to okamžitě zavrhla,“ říká sebevědomě. Přesto o tom stále musí přemýšlet, protože co platí dnes, nemusí být stejné za pár let.  

Čtěte také:

Reklama